play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

W Myslowicach rozbrajają „tykającą bombę”. Kolejny wywóz niebezpiecznych odpadów

today14 maja 2021

Background

Wkrótce koniec z odpadami w Mysłowicach. Kolejne tony między innymi niebezpiecznych chemikaliów zostały dziś wywiezione z nielegalnego składowiska przy ulicy Brzezińskiej.

Odpady to prawdziwa „bomba ekologiczna” potwierdza w rozmowie z naszym reporterem przedstawiciel wykonawcy zadania- Marek Różycki:

-Ten kto to pakował prawdopodobnie znał się trochę na chemii, ponieważ w kilku miejscach spotkaliśmy wręcz zaprogramowaną bombę. Na samej górze znajdował się bardzo ostry kwas, pod nim materiały, które są nadtlenkami organicznymi. A więc są to takie materiały, które pod wpływem zanieczyszczenia czy pod wpływem innych bodźców chemicznych, będą reagowały wytwarzając dużą temperaturę.

Jak dodaje rzeczniczka mysłowickiego magistratu, Anna Górny mieszkańcy jeszcze w tym roku będą mogli odetchnąć z ulgą.

– To jest bardzo dobra wiadomość. Mieszkańcy całego miasta czekali na to z niecierpliwością. Problem istnieje od 2018 r. Dziś jesteśmy na tej ostatniej prostej czyli mamy wykonawcę. Wywóz odpadów już się dzieje. A to oznacza, że mieszkańcy już powoli będą mogli odetchnąć z ulgą. Czekamy na finał, wtedy wszyscy będziemy spokojniejsi.

Do końca października z mysłowickiej dzielnicy Brzezinka ma zostać wywiezionych ok. 8 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów, porzuconych ponad dwa lata temu. Koszt operacji to blisko sto milionów złotych.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content