play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

„W najbliższym tygodniu spodziewam się, że będziemy mieli już około 1000 pacjentów z koronawirusem” – Minister Zdrowia

today16 marca 2020

Background

Przed chwilą zakończyła się konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia, podczas której Łukasz Szumowski przedstawił obecną sytuację Polski w obliczu walki z koronawirusem. Poruszono między innymi temat szpitali zakaźnych jednoimiennych i ilości zachorowań.

Jak już wiemy, obecnie w Polsce potwierdzono 150 przypadków obecności koronawirusa. Około 800 osób jest hospitalizowanych, a 8000 osób przebywa w kwarantannie. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie w nocy z soboty na niedzielę, wszystkie osoby wracające do Polski są kierowane na 14-dniową kwarantannę. W tej chwili takich osób kilkadziesiąt tysięcy.

– Liczba zakażeń będzie rosła w podobnym tempie jak to było w innych krajach Europy. W najbliższym tygodniu spodziewam się, że będziemy mieli już około 1000 pacjentów z koronawirusem – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Łukasz Szumowski.

Ministerstwo Zdrowia zaznaczyło również, że efektów wprowadzonych działań można się spodziewać za 7-10 dni. Dziś jednak zaczęły już funkcjonować jednoimienne szpitale zakaźne. W każdym województwie powstała przynajmniej jedna taka placówka.

– Dzisiaj zostanie dostarczony sprzęt ochrony osobistej do każdego z tych szpitali – dodał Minister Zdrowia.

Wspomniano również o możliwości leczenia zakażonych w warunkach domowych.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content