play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

W Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw

today4 sierpnia 2022

Background

Wodny Plac Zabaw działający na terenie Parku Śląskiego to miejsce zaprojektowane przede wszystkim z myślą o najmłodszych, ale nie zapomniano też o osobach dorosłych. To atrakcja idealna na gorące dni.

Nowa atrakcja ma swoją lokalizację w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej. W jej otwarciu uczestniczyli radni Sejmiku Województwa Śląskiego.

Wodny Plac Zabaw w Parku Śląskim dostępny dla chętnych

Nowa przestrzeń jest świetnym uzupełnieniem oferty Parku Śląskiego. Znajduje się na skrzyżowaniu al. Harcerskiej i promenady gen. J. Ziętka kierujemy się w lewo, mijamy altany do grillowania oraz integracyjny plac zabaw, tuż za nim powstała wodna bawialnia.

-Jest to atrakcja przeznaczona głównie dla dzieciaków. Oprócz dzieci również rodzice będą mogli dopilnować i obserwować z terenu placu zabaw. Przygotowaliśmy stoły piknikowe, leżanki, ławki, na których można będzie usiąść i swoich dzieciaków pilnować – mówi w rozmowie z reporterem Radia Piekary Marcinem Hirnykiem prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

W niecce przygotowano sporo atrakcji m.in. tryskające fontanny, gejzery. Całość ozdobiono w bajkowym klimacie. Teren został ogrodzony i objęty monitoringiem. Do dyspozycji są toalety, również przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz przebieralnie. W strefie relaksu zainstalowano nowe, wygodne meble ogrodowe, stąd dzieciaków mogą doglądać dorośli. Park wodny jest czynny od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 19 za wyjątkiem dni z niesprzyjającą pogodą. Już teraz zapraszamy całe rodziny na zabawę w naszym nowym parku wodnym.

Inwestycja powstała w ramach unijnego programu JESSICA. Zrealizowała ją w formule „Projektuj i Buduj”, spółka GIJO KAPSA. Umowa opiewała na 1 450 000 zł.

Źródło: śląskie.pl

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content