play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

W Siemianowicach i Mikołowie będą czujniki AWAIR. System się rozszerza

today17 lutego 2021

Background

Katowice dzielą się informacją o stanie jakości powietrza. W mieście działa AWAIR największy system monitoringu powietrza w Polsce.

Katowice posiadają największy w Polsce, obejmujący 127 zewnętrznych czujników system monitoringu stanu powietrza. To sprawia, że mieszkańcy stolicy województwa na bieżąco mogą śledzić „co wisi w powietrzu” . Teraz informacje o jakości powietrza uzyskają również mieszkańcy sąsiednich miast.

– Rozpoczęliśmy współpracę z miastem Katowice od instalacji urządzeń w budynku Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie, w Michałkowicach, gdzie regularnie, codziennie wyświetlamy bieżące informacje na temat stanu powietrza na naszym terenie – mówi reporterowi Radia Piekary Piotr Kochanek z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

To jednak nie koniec rozbudowy systemu monitorowania jakości stanu powietrza.

– Przymierzamy się do instalacji takich monitorów i takich stacji informacyjnych na terenie naszych placówek urzędowych jak i jednostek nam podległych, aby mieszkańcy mieli wiedzę na temat tego jakim powietrzem oddychają – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Piotr Kochanek.

Porozumienie o współpracy zostało podpisane także z Mikołowem, Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Unią Metropolii Polskich.

Fot. Facebook/Katowice – oficjalny profil miasta

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content