play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

W Siemianowicach komputery zyskują drugie życie. Będą służyć uczniom

today11 lutego 2021

Background

Można zrobić porządek ze starym sprzętem zalegającym w domu, a równocześnie pomóc dzieciom w nauce zdalnej. Siemianowice Śląskie organizują akcję, w której robią użytek ze starych, nieużywanych i nie w pełni sprawnych komputerów.

Stare, nieużywane komputery zyskują w Siemianowicach Śląskich nowe życie. To dzięki współpracy z siemianowicką firmą, której pracownicy, wspólnie z uczniami jednej ze szkół średnich, wymieniają zużyte części w komputerach, a następnie przekazują je młodszym uczniom do nauki zdalnej.

– Ponad 50 rodzin zdecydowało się na to, żeby przekazać zupełnie bezpłatnie, swój komputer, który jeszcze był sprawny, ale już na przykład był – jak to się mówi kolokwialnie – technicznie słaby. Z tych komputerów, które wcześniej zalegały u kogoś w szafach, gdzieś na strychach, dostały nowy sprzęt, nowe serca, nowe pamięci RAM, czasami nowe dyski, czasami nowe płyty główne i stały się naprawdę pełnoprawnymi maszynami, które ucieszyły 24 uczniów – tłumaczy Radiu Piekary Piotr Kochanek z siemianowickiego magistratu

Jeśli ktoś posiada jeszcze stary komputer i przegapił akcję siemianowickiego Urzędu Miasta, może jeszcze wspomóc potrzebujących sprzętu uczniów, bowiem akcja będzie miała swoją drugą odsłonę.

– Uruchamiamy drugą edycję tej akcji, apelując by do końca lutego zgłaszać chęć oddania komputera, z którego już państwo nie korzystają. Nie musi to być komputer w pełni sprawny – dodaje w rozmowie z reporterem Radia Piekary Piotr Kochanek.

Z komputerów nie w pełni działających i tych, które już wcale nie działają pozyskiwane będą części do złożenia kompletnego, działającego sprzętu.

Szczegółowe informacje na temat akcji i tego jak przekazać swój stary komputer można znaleźć na stronie internetowej siemianowickiego magistratu.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content