play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W Siemianowicach Ślaskich powstanie nowa droga

today2 września 2020

Background

W Siemianowicach szykują się do sporej inwestycji drogowej, polegającej na budowie połączenia pomiędzy ulicą Stara Katowicka, a ulicami Konopnickiej i Matejki. Nowy łącznik będzie przebiegał na miejscu dawnej linii kolejowej i ma połączyć drogę gminną z drogami powiatowymi oraz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Przedsięwzięcie zakłada m. in. budowę drogi z ciągiem pieszo-rowerowym o długości około 400 m, na odcinku od skrzyżowania z ul. Stara Katowicka do rejonu ul. Konopnickiej i ul. Matejki, przebudowę układu drogowego tych ulic, wynikającą z konieczności włączenia projektowanej drogi, rozbiórkę istniejących budynków, budowę ściany oporowej, odwodnienie drogi i przebudowywanego układu drogowego z włączeniem do istniejącego kanału deszczowego, a także budowę oświetlenia drogi, kanału technologicznego, przebudowę infrastruktury technicznej oraz usunięcie drzew i krzewów kolidujących z drogą.

Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia robót budowlanych w ciągu 10 miesięcy, czyli do czerwca 2021 roku. Koszt ich wykonania wyniesie ponad 2,5 mln zł. Na realizację tej inwestycji gmina Siemianowice Śląskie otrzymała wsparcie finansowe z tzw. Funduszu Dróg Samorządowych, które pokryje 75% kosztów zadania.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content