play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

W Sosnowcu pod gwiazdami. Niedzielny finał WOŚP

today9 stycznia 2020

Background

Początek stycznia to kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Sosnowcu już tradycyjnie centrum wydarzeń zlokalizowane będzie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Braci Mieroszewskich oraz na Górce Środulskiej.

Tym razem Orkiestra zagra pod hasłem „Wiatr w Żagle Dla Zapewnienia Najwyższych Standardów Diagnostycznych i Leczniczych w Dziecięcej Medycynie Zabiegowej”.

– Główne wydarzenia zaplanowaliśmy od godziny 15.00 przy Górce Środulskiej, gdzie na scenie pojawią się: Patrycja Markowska, Dżem, Skankan i Tabula Rasa. Kulminacją będzie niepowtarzalne światełko do nieba: bezhukowy pokaz sztucznych ogni, mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. – Tego dnia również upamiętnimy tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, dodaje.

Nie zabraknie niezwykłych licytacji. Będzie piłka z autografami Zagłębia Sosnowiec, płyty i gadżety zespołów występujących tego dnia na scenie i wiele innych.

Jednym z beneficjentów WOŚP jest Sosnowickie Centrum Pediatrii, do którego w przyszłym roku trafi kolejny sprzęt. – W sumie od 2016 roku otrzymaliśmy sprzęt warty ponad 600 tys. zł. To m.in. ultrasonografy czy stanowisko do resuscytacji, podkreśla Andrzej Siwiec, prezes Sosnowieckiego Centrum Pediatrii.

28. finał w Sosnowcu rozpocznie się o 10.00 w hali przy ul. Braci Mieroszewskich. Na miejscu m.in. strefa zdrowia, strefa sportowa i strefa artystyczna. Na otwarcie zagra Sosnowiecka Orkiestra Dęta. Będzie także Akademia Udzielania Pierwszej Pomocy, pokazy sztuk walki, kursy, instruktaże przy udziale ogromnej liczby uczniów sosnowieckich szkół, turniej e-sportów, pokazy sportowe, konsultacje zdrowotne i dietetyczne. W hali stanie największa orkiestrowa puszka w Polsce. Ponadto spotkanie z dziećmi oraz lekarzami, którzy korzystają ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Prezentacja przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP, m.in. przez Zagłębie Sosnowiec. Występy, kawiarenka, bawialnia dla dzieci, fotobudka i wiele, wiele innych atrakcji.
– Podobnie jak przed rokiem, jedną z atrakcji będzie kolejna edycja Wielkoorkiestrowej Gry Miejskiej. To nic innego, jak nowoczesna wersja podchodów. Celem uczestników będzie odnalezienie specjalnych wolontariuszy WOŚP i wrzucenie do ich puszek datku. Każdy otrzyma specjalną pieczątkę na wydawanych wcześniej kartach promujących WOŚP. Zadaniem graczy jest zebranie jak największej liczby pieczątek, w jak najkrótszym czasie. Osoba, która będzie miała najwięcej pieczątek i dotrze najszybciej na metę w hali MOSiR-u, wygrywa, mówi Ewelina Stasik, dyrektor IX LO w Sosnowcu, jedna z organizatorek sosnowieckiego finału WOŚP.

źródło/ fot: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content