play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W Sosnowcu powstało nowe rondo. Ma poprawić bezpieczeństwo pieszych

today5 marca 2021

Background

Nie wystarczyła sygnalizacja i zwalniające progi, dlatego w rejonie ulicy Wawel i Barbary w Sosnowcu powstało rondo z separatorów łańcuchowych. To ważna zmiana nie tylko dla kierowców.

Zmiana w organizacji ruchu została wprowadzona w czwartek w Sosnowcu. Skrzyżowanie ulic Wawel i Barbary będzie odtąd skrzyżowaniem o ruchu okrężnym. Rondo zbudowano na razie z plastikowych barierek. Wkrótce okaże się, czy pozostanie tam na stałe.

– Pomimo dodatkowej sygnalizacji na przejściu, specjalnych pasów na jezdni, które sprawiają, że auto szybciej wyhamowuje, nadal zdarzały się tam przypadki niebezpieczne, dlatego postanowiliśmy zmienić organizację tego miejsca. Wprowadzamy ruch okrężny. Właśnie kończy się zabudowa tego ronda z elementów kompozytowych – mówi reporterowi Radia Piekary Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu.

Na razie w tym miejscu jest również zwężka do jednego pasa, by kierowcy zwalniali w rejonie nowego ronda. Dzięki temu rozwiązaniu piesi mają być bezpieczniejsi. Teraz urząd przyjrzy się efektem tej zmiany. Jeśli faktycznie poprawi ona bezpieczeństwo i będzie się sprawdzać, to rondo w tym miejscu będzie już na stałe.

fot. UM Sosnowiec

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content