play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zdrowie

W sosnowieckim szpitalu potwierdzono 14 przypadków koronawirusa. „12 z tych osób to mieszkańcy Sosnowca”

today2 kwietnia 2020

Background

W sosnowieckim szpitalu potwierdzono 14 przypadków koronawirusa. „12 z tych osób to mieszkańcy Sosnowca” – poinformował w mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Treść komunikatu:

„W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa (12 z tych osób to mieszkańcy Sosnowca) na oddziale wewnętrznym, który już w ubiegłym tygodniu został objęty kwarantanną. Wśród zakażonych są 4 osoby z personelu, a 10 to pacjenci. Pacjenci są przewożeni do szpitali zakaźnych, a personel będzie odizolowany w budynku przy ul. Szpitalnej.

Na oddziale przeprowadzono 31 testów, oprócz 14 pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa), 17 dało wynik negatywny. Podjęliśmy też decyzję o wykonaniu kolejnych testów wśród części pacjentów i personelu innych oddziałów. Dodatkowo pomieszczenia Oddziału Wewnętrznego zostaną poddane dekontaminacji polegającej m.in. na odymianiu.

W sumie, wśród mieszkańców miasta, mamy potwierdzonych 21 przypadków (1 we wtorek w WSS5).

Jednocześnie apeluję o dalszą pomoc i wsparcie dla szpitala. Mimo przeznaczenia prawie miliona złotych na sprzęt i odzież ochronną dla szpitala, pomoc jest konieczna. Walka z koronawirusem będzie jeszcze długo trwała. Niezbędne są prawie wszystkie artykuły, które obecnie są praktycznie nie do zdobycia.

Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie wszystkim darczyńcom, którzy wspierają szpital i oczywiście prosimy o więcej.”

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content