play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W Świętochłowicach rusza projekt „Lokal za złotówkę”

today9 października 2020

Background

W Świętochłowicach rusza „Lokal za złotówkę”. To program dla miejscowych przedsiębiorców prowadzących bądź rozpoczynających działalność. W zamian za remont miasto udostępni podmiotom gospodarczym lokale komunalne ze stawką miesięczną w wysokości zaledwie złotówki.

Idea jest taka, że przez pierwsze 3 lata po dokonaniu remontu przedsiębiorca będzie płacił symboliczną złotówkę netto za wynajem całego lokalu. W kolejnych latach przewidziane są atrakcyjne stawki . W czwartym roku będzie to 30% wartości czynszu a w piątym 50% wartości czynszu. – tłumaczy Tomasz Lemański prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach.

Z oferty mogą skorzystać osoby, które złożą stosowny wniosek, zaakceptują zakres remontu koniecznego, określonego przez Zarządcę, zaakceptują treść regulaminu, a przy tym nie posiadają zaległości czynszowych z tytułu najmu innych lokali będących w jego posiadaniu, a będących w zarządzie MPGL. Najemcy zobowiązują się wykonać remont wynajmowanego lokalu użytkowego w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, natomiast umowa najmu lokalu zawierana będzie na okres 5 lat z możliwością jej przedłużenia.

Założenie jest takie, że umowy podpisujemy na 5 lat. To ma dać też gwarancje niezmienności warunków dla przedsiębiorcy. Chcemy tym samym pokazać, że jesteśmy zainteresowani wspieraniem przedsiębiorców w długiej perspektywie – a nie tylko na przestrzeni roku czy dwóch. – dodaje Lemański.

Miasto w ramach programu przygotowało w sumie 22 lokale o powierzchni od 21 do 92 metrów kwadratowych. Lokale znajdują się w różnych częściach miasta – w Centrum, w Chropaczowie i Lipinach.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content