play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W szpitalu w Bytomiu potwierdzono przypadek koronawirusa. 5 osób czeka na wyniki badań

today15 marca 2020

Background

W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Wynik dodatni nie dotyczy jednak mieszkańca Bytomia. Osoba ta nie jest również hospitalizowana w bytomskim szpitalu, lecz przebywa w domu, gdzie została objęta 14-dniową kwarantanną pod kontrolą Sanepidu – czytamy na stronie internetowej bytomskiego magistratu.

Aktualnie w bytomskim szpitalu przebywa 5 pacjentów, którym pobrano wymaz z gardła i nosa. Obecnie oczekujemy na wyniki testów na obecność koronawirusa – czytamy w komunikacie.
W przypadku kobiety z Tarnowskich Gór, u której potwierdzono obecność koronawirusa, to jej stan jest dobry i pozwala na leczenie w warunkach domowych. Jest ona pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i w kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają teraz z kim miała kontakt i te osoby również zostaną objęte ścisłą kwarantanną.
Mamy niestety pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnowskich Górach. To osoba, która wróciła z Hiszpanii i była pod nadzorem sanepidu. Kiedy poczuła się gorzej, zgodnie z wytycznymi udała się na oddział zakaźny, tam lekarz ocenił jej stan zdrowia i pobrał próbki, które wykazały obecność koronawirusa. Pacjentka przebywała w Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu. Jej stan jest dobry. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii kobieta została skierowana do domu, bowiem jej stan pozwala na to, żeby leczyła się w warunkach domowych. Kobieta znajduje się pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz w stałym kontakcie z lekarzem. Służby sanitarne ustalają także z kim miała kontakt i otaczają ścisłą kwarantanną te osoby – czytamy na profilu FB tarnogórskiego magistratu.
Źródło: UM Bytom, FB UM Tarnowskie Góry

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content