play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Tarnowskie Góry: Olga Bończyk zaśpiewa dla Syrii

today9 stycznia 2020

Background

W Tarnowskich Górach Olga Bończyk zaśpiewa dla Syrii. Otwarta zostanie także wystawa.

Dwie rzeczywistości zrujnowanych wojną miast – Warszawy i Aleppo – połączyła Caritas Polska w specjalnej wystawie „Aleppo 2019 – Warszawa 1944”. Wystawa już w najbliższym czasie trafi do Tarnowskich Gór. Jej otwarciu towarzyszyć będzie koncert kolędowy „Kolęda dla Syrii” w wykonaniu polskiej aktorki i piosenkarki Olgi Bończyk. Koncert odbędzie się 19 stycznia w kościele pod wyzwaniem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach przy ul. Różanej 2. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 1800. Wstęp na koncert jest darmowy.

 

Będzie można usłyszeć przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Podczas koncertu zostanie zaprezentowana syryjska kolęda w opracowaniu Jacka Urbaniaka – Uli dalma si Alleluja, którą wykona chór FRESCO z Tarnowskich Gór.

Mówi Łukasz Robak Prezes Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach:

  • cover play_arrow

    Tarnowskie Góry: Olga Bończyk zaśpiewa dla Syrii Gabriela Kokott-Drzyzga

 

Zarówno wystawa, jak i koncert „Kolęda dla Syrii” mają przypomnieć mieszkańcom Śląska o tragedii jaka spotkała naród Syryjski. W tym dniu podczas każdej Mszy Świetej w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach usłyszeć będzie można świadectwa Syryjczyków, którzy byli naocznymi świadkami wojny. Po Mszach Św. z kolei będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy na rzecz rodzin Syryjskich.

Fot: Caritas Polska

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content