play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

W Tarnowskich Górach seniorzy będą… roztańczeni

today12 kwietnia 2021

Background

W Tarnowskich Górach seniorzy będą… roztańczeni. Tarnogórskie Stowarzyszanie Obywatelskie chce w ten sposób rozruszać starszych mieszkańców miasta, którzy przez obawy i obostrzenia związane z koronawirusem podejmują coraz mniej fizycznych aktywności. Seniorzy nie stawiają oporu – na liście zapisów na kurs tańca już brakuje miejsc.

Taniec ma być formą aktywizacji seniorów po trudnym okresie epidemicznego lockdownu. Tarnogórskie Stowarzyszanie Obywatelskie wyszło z propozycją bezpłatnych zajęć taneczno-ruchowych w ramach projektu „Roztańczony Senior”. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, którego celem jest rekonwalescencja ruchowa i społeczna seniorów:

– Taka inicjatywa była według nas potrzebna, bo seniorzy potrzebują ruchu, a obecnie mają go coraz mniej. Lista osób na zajęcia taneczne jest już prawie zapełniona, jednak zainteresowanie jest tak duże, że ruszą zapisy na listę rezerwową – mówi Radiu Piekary Daria Jasmer-Janas z Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego.

Projekt jest współfinansowany przez powiat tarnogórski. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora tańca. Seniorzy ćwiczyć będą proste układy choreograficzne bazujące na stylistyce tańca nowoczesnego, latino, ludowego czy użytkowego.

Kandydaci po 60 roku życia, chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą zgłaszać się telefonicznie lub mailowo pod adresem: kontakt@stowarzyszenieobywatelskie.pl.

Warunkiem uczestnictwa jest zaświadczenie o odbytym szczepieniu bądź dokument potwierdzający przebycie COVID-19 i nabycie odporności.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content