play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

W tym miejscu zginął 13-latek. Gmina mówi dość

today22 lipca 2020

Background

Jeśli nie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, to My wybudujemy światła na drodze Krajowej nr 78. Tak brzmi deklaracja Gminy Świerklaniec.

Wracamy do sprawy budowy sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej 78 w Świerklańcu. Przed tygodniem mieszkańcy blokowali przejazd drogą, żądając ustawienia świateł przy przejściach dla pieszych. Niestety decyzja w tej sprawie zależy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach. A ta od wielu lat ignoruje prośby mieszkańców i władz gminy:

Bombardujemy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad pismami, żądając budowy tej sygnalizacji. Natomiast jeśli w dalszym ciągu będą podtrzymywać swoje stanowisko, nawet po tragicznych zdarzeniach jakie miały miejsce na tym przejściu – Gmina deklaruje, że znajdzie pieniądze na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji – mówi Radiu Piekary Anna Kubica, zastępca Wójta Gminy Świerklaniec.

Deklaracja dotyczy przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Stabińskiego z ulicą Wiosenną. Sprawa komplikuje się jednak jeśli chodzi o budowę świateł na skrzyżowaniu ulicy Damrota z ulicą Miarki. Przejście dla pieszych znajduje się w niewielkiej odległości od ronda. A to może zniweczyć starania o sygnalizację. Gmina nie daje jednak za wygraną i prosi Generalną Dyrekcję o wybudowanie chodnika od ulicy Damrota, aż do ulicy Młyńskiej. Byłoby to alternatywne rozwiązanie problemu bezpiecznego przejścia.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content