play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

W wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. Urodził się na Śląsku

today6 kwietnia 2021

Background

W wieku 74 lat zmarł piosenkarz i kompozytor Krzysztof Krawczyk. Jego twórczość zna niemal każdy Polak. Choć artysta w ostatnim czasie przechodził zakażenie SARS-CoV-2, jego najbliższe otoczenie informuje, że COVID-19 nie był bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat

Wczoraj, w godzinach popołudniowych zmarł Krzysztof Krawczyk. Twórca i wykonawca takich przebojów jak „Parostatek” czy „Rysunek na szkle”. W jednym z ostatnich wywiadów mówił że nie czuje się celebrytą, gwiazdą czy ikoną. Czuję się artystycznym rzemieślnikiem.

Tuż przed Wielkanocą 74-letni piosenkarz wyszedł ze szpitala po przebytym zakażeniu koronawirusem. Wczoraj poczuł się źle i zasłabł. Jego najbliższe otoczenie informuje, że bezpośrednią przyczyną śmierci nie był COVID-19.

Urodził się… Na Śląsku

Krzysztof Krawczyk urodził się na Śląsku – w Katowicach – w 1946 roku. Jako dziecko wraz z rodzicami przeprowadził się Białegostoku. Karierę rozpoczął w latach 60. XX wieku, a solowy debiut zaliczył w 1973 roku. Nie sposób wyliczyć wszystkich jego tras koncertowych, sukcesów i przebojów. Artysta występował na całym świecie. Ma bardzo bogatą dyskografię.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content