play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

W województwie śląskim tylko wybory korespondencyjne? Wypowiedź Łukasza Szumowskiego

today14 maja 2020

Background

W województwie śląskim tylko wybory korespondencyjne? Na to pytanie odpowiedział dziś Łukasz Szumowski w radiu RMF FM. Minister zdrowia zaznaczył, że jeśli nie wygasną ogniska koronawirusa w naszym regionie, głosowanie w wyborach w województwie śląskim zostaną przeprowadzone w sposób korespondencyjnym.

Przypomnijmy, we wtorek Sejm przyjął ustawę dotyczącą przeprowadzenia tegorocznych wyborów prezydenckich w Polsce. Dokument zakłada głosowanie mieszane. Swój głos będziemy mogli oddać zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie. Jednak w związku z ogniskami koronawirusa, jakie stanowią śląskie kopalnie, rozważa się opcję wprowadzenia w województwie śląskim głosowania jedynie metodą korespondencyjną.

Łukasz Szumowski, który był dziś gościem Roberta Mazurka w RMF FM zaznaczy, że w związku z lawinowym wzrostem zachorowań na Śląsku nie wyobraża sobie przeprowadzenia tutaj wyborów tradycyjnych. Choć termin wyborów jest wciąż nieznany, minister zdrowia nie wyklucza możliwości zarządzenia w województwie śląskim wyłącznie wyborów korespondencyjnych. Wszystko jest uzależnione od ewentualnego wzrostu lub spadku zachorowań na COVID-19 w regionie.

 

zdjęcie: mz.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content