play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

W Zabrzu powstała najnowocześniejsza sala gimnastyczna w południowej Polsce

today29 stycznia 2021

Background

Zabrze wybudowało najnowocześniejszą salę gimnastyczną w południowej Polsce. Będzie służyła gimnastykom uczącym się i trenującym w Zespole Szkół Sportowych im. Janusza Kusocińskiego. To drugi w kraju pod względem wielkości tak wyskoku wyspecjalizowany obiekt dedykowany gimnastyce sportowej.

– Cieszymy się ogromnie, że starczyło determinacji, odwagi, bo oczywiście za tym wszystkim stoją decyzje i pieniądze. Tu mogą odbywać się zawody na skalę Europejską – mówi reporterce Radia Piekary prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Ta sala jest potrzebna, jest niezbędna, bo w Zabrzu gimnastyka sportowa ma spore tradycje, olbrzymie sukcesy i wielkie wyniki. Nie sposób nie wspomnieć o dwu olimpijkach: Katarzyna Jurkowska-Kowalska z Rio  i Joanna Skowrońska-Białas z Sydney – mówi w rozmowie z Radiem Piekary Wioleta Stępień, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Zabrzu.

Nowa hala wywołała mnóstwo pozytywnych emocji wśród uczennic tej placówki. Zdecydowanie nowa hala da im nowe możliwości:

– To będzie umożliwiało polepszenie naszych umiejętności gimnastycznych – mówi Radiu Piekary jedna z nich.

W hali można będzie ćwiczyć lekkoatletykę za sprawą znajdujących się sprzętów gimnastycznych – trampolin, lin, drabinek, równoważni, drążków. Znajdują się tu pokoje trenerskie, gabinety fizjoterapeutów i masażystów, a także sala do ćwiczenia baletu. Widownia hali może pomieścić ponad 200 osób.

Budynek jest trzypoziomowy, jednak nie ma w nim żadnych barier architektonicznych – z myślą o osobach niepełnosprawnych ruchowo zainstalowano między innymi windy.

Łączny koszt całej inwestycji to niemalże 19 milionów złotych. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content