play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

W związku z nowymi obostrzeniami sklepy spożywcze będą czynne nawet całą dobę

today2 kwietnia 2020

Background

Sklepy spożywcze będą czynne nawet całą dobę – takie rozwiązanie ma zostać wprowadzone w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc. Natomiast od dzisiaj sklepy wydłużają swoje godziny pracy nawet do 24.00. Wszystko za sprawą nowych obostrzeń.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce i wciąż rosnącą liczbą zakażeń i zgonów wprowadzono kolejne obostrzenia. Wśród nich między innymi ograniczenie liczby klientów do 3 osób przypadających na jedną kasę oraz wprowadzenie tzw. „godzin dla seniorów” między 10.00 a 12.00, kiedy obsługiwane są tylko osoby 65+.

Przez to tworzą się niebotyczne kolejki, które osiągają nawet kilkadziesiąt metrów długości. Dlatego popularne sklepy spożywcze postanowiły wydłużyć swoje godziny pracy, nawet do 24.00. W tygodniu poprzedzających Wielkanoc niektóre z nich będą nawet czynne całą dobę.

I tak, na przykład Biedronka będzie czynna od 2 kwietnia w godzinach 6.00 – 24.00. Nie będzie również przerwy technicznej. Podobnie sytuacja wygląda w sieci Kaufland, która również ma wydłużyć swoje godziny pracy.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content