play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wakacje 2020 – na co można liczyć?

today18 czerwca 2020

Background

Koronawirus i cała otoczka towarzysząca epidemii tego wirusa przemodelowały rzeczywistość, w której żyjemy i zmuszają nas z dnia na dzień do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Jak jednak obecna sytuacja wpłynie na okres wakacyjny? Czy jest jeszcze szansa na normalny urlop? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

 Jeśli nie czujesz się bezpiecznie…

W ostatnich dniach można co prawda zauważyć pewnego rodzaju rozprężenie  oraz znaczne złagodzenie dotychczasowych ograniczeń, ale nie zmienia to faktu, że wirus gdzieś tam jeszcze jest i tak naprawdę nikt nie jest bezpieczny. Jeśli uważasz, że na świecie oraz w samej Polsce nie ma jeszcze sytuacji sprzyjającej wypoczynkowi, ale nie chcesz tracić pieniędzy zainwestowanych w wycieczkę, sprawdź, jak wygląda kwestia rezygnacji. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy/

 

Jeśli jednak uważasz, że wakacje należą Ci się mimo wszystko…

Strach strachem, ale na obecnie panujące warunki warto patrzeć realistycznie. Liczba zakażeń jest opanowana (oprócz Śląska), a kolejne kraje europejskie otwierają swoje granice dla turystów i starają się ratować tysiące lokalnych biznesów przed upadkiem. Nie wiemy jednak, jak wszystko się rozwinie ze względu na liczne zakażenie koronawirusem górników.

Wróćmy jednak do wakacji – to, czy warto jechać za granicę, czy nie zostawiamy do Twojej decyzji, ale na pewno polecamy spędzenie urlopu w kraju i odwiedzenie dawno niewidzianych miejsc. W końcu Polska ma w zanadrzu naprawdę dużo atrakcji turystycznych, z których warto skorzystać.

 

Gdzie pojadą Polacy?

Specjaliści z branży turystycznej przewidują, że dużym zainteresowaniem będą cieszyć się wszelkiego rodzaju ośrodki nad jeziorami, atrakcje w górach oraz wszystko, co związane z wypoczynkiem nad morzem. Polacy według przewidywań tłumnie wybiorą rodzime atrakcje na rzecz zagranicznych wojaży. Widać już to powoli po szybkim wzroście rezerwacji w obiektach noclegowych.

 

Czy możesz pomóc w ratowaniu polskiej turystyki?

Oczywiście, że tak! Najprostszym sposobem jest spędzenie urlopu w Polsce i skorzystanie z usług oferowanych przez polskich przedsiębiorców. Dodatkowym motywatorem może okazać się szumnie zapowiadana pomoc od strony rządu. Najpierw miało to być 1000 zł dla każdej pracującej osoby, a teraz głośno mówi się o dodatkowych 500 zł w ramach programu 500+. Środki miałyby być przeznaczone na usługi noclegowe w kraju i przysługiwały wszystkim osobom wychowującym dzieci (500 zł na każde dziecko). Niestety, na razie wszystko funkcjonuje jeszcze jako plan, a na szczegóły przyjdzie nam poczekać.

 

Urlop wcale nie musi być stracony

Jak widzisz, jest kilka możliwości, które sprawiają, że Twój wakacyjny wypoczynek wcale nie musi być tylko sennym marzeniem. Krajowe atrakcje stoją przed Tobą otworem, a i wyjazd za granicę jest coraz bardziej prawdopodobny. Pamiętaj jednak, by zabrać ze sobą wszystkie dokumenty takie jak dowód osobisty i paszport. Inaczej odprawa celna może skończyć się dla Ciebie niewpuszczeniem do kraju, w którym chcesz wypoczywać. Zajrzyj tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/wniosek-o-paszport-jak-wypelnic-wzor/, by dowiedzieć się, jak poprawnie wypełnić wniosek o paszport.

 

Materiał zrealizowany przy współpracy z partnerem. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content