play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Walentynki w mieście – „Zakochaj się w Gliwicach!”

today12 lutego 2020

Background

Walentynki w mieście – „Zakochaj się w Gliwicach!”. 14 lutego Gliwice zapraszają na romantyczny spacer po mieście. Specjalnie na tą okazję, na ścianie Ratusza pojawi się podświetlana instalacja w kształcie serca.

Święto Zakochanych w centrum miasta? Gliwice mają propozycję na spędzenie tego dnia.  W piątek 14 lutego Rynek zamieni się w krainę miłości. Poza iluminacją na ścianie Ratusza, w fotograficznym obiektywie będzie można złapać także filcowe serduszka na drzewach, które zostaną przygotowane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej, które prowadzi Fundacja Różyczka.

W programie zaplanowano również drobne upominki dla odwiedzających. Między godz. 12.00 a 14.00 na specjalnym walentynkowym stoisku będzie można załapać się na upominek od serca – dla siebie albo kogoś bliskiego. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będą rozdawać zakochane książki, a uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach przygotują dla gliwiczan biżuteryjne drobiazgi.

Stworzony zostanie także specjalny „walentynkowy szlak” wiodący ulicą Zwycięstwa, z Rynku aż do fontanny przy Urzędzie Miasta. Na chodnikach pojawią się zakochane naklejki, a w pobliżu Kłodnicy można będzie wejść na mostek łączący ulice Wybrzeże Armii Krajowej i Wybrzeże Wojska Polskiego. Na wszystkich odwiedzających gliwicki „most zakochanych” będzie czekać podświetlona instalacja w kształcie serca. Idealna sceneria do romantycznych zdjęć!

W walentynkowym klimacie miasto pozostanie aż do niedzieli 16 lutego.

grafika: T. Królik / UM Gliwice
foto: UM Gliwice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content