play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wygrana walka o zabrzańską Walkę! Piłkarze już trenują

today26 sierpnia 2021

Background

Wygrana walka o zabrzańską Walkę. I to przed czasem! Mimo deszczowej aury udało się oddać do użytku zmodernizowane boisko piłkarskie na terenie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego przy ulicy Jaskółczej.

Stara nawierzchnia dawała już mocno popalić zawodnikom, dlatego radość z nowej jest ogromna!

-Jest lepsza od poprzedniej. Woda się nie zbiera, nie ślizgamy się i widzimy linie. Poza tym piłka szybciej leci – mówili Radiu Piekary młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

 

Prace trwały przez całe wakacje. W ramach inwestycji wykonawca zerwał starą murawę i położył nową, z trawy syntetycznej.

-Nawierzchnia jest najwyższej jakości, staramy się o certyfikaty FIFA. Jest to nawierzchnia bezpieczna dla użytkowników – zasypana bezpiecznym granulatem. W przypadku starych nawierzchni stosowano mówiąc wprost: mielone opony – zdaradza Szymon Kurdziel przedstawiciel firmy Interhall.

Modernizacja boiska na terenie zabrzańskiej Walki kosztowała 2 miliony 250 tysięcy złotych, z czego połowa to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Przymusowa, wakacyjna przerwa w stu procentach została wykorzystana. Od dziś z boiska korzystają między innymi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

-Przykład aury, który mamy za oknem – przed modernizacją nie dałoby się grać na tym boisku. A dzisiaj mimo deszczu, odbywają się tutaj pierwsze treningi, pierwsze sparingi – mówi  nam Łukasz Milik, dyrektor Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Zakres prac obejmował między innymi usunięcie starej nawierzchni z trawy syntetycznej, jej utylizację, ułożenie nowej murawy oraz montaż bramek.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content