play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Walka Zabrze z nowym boiskiem. Prace w wakacje

today15 czerwca 2021

Background

Stara Walka z nowym boiskiem. Zabrze odnowi obiekt piłkarski przy ulicy Jaskółczej. Ośrodek Sportowo- Rekreacyjny „Walka” zyska nową nawierzchnię i bramki. Umowę już podpisano.

Przed Euro 2012 ruszyli z przebudową stadionu Górnika Zabrze, teraz, na Euro 2020 – z pracami na „Walce”. Zabrze odnowi obiekt przy Jaskółczej. Prace z pozoru niewielkie, ale znaczące dla tamtejszej drużyny i ćwiczącej tam młodzieży.

Wymienią trawę

Prace potrwają całe wakacje. W ramach tej inwestycji wykonawca zajmie się przede wszystkim murawą – starą zerwie i położy nową, z trawy syntetycznej.

Zakres działań do zrealizowania:
– usunięcie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją,
– poprawa górnej warstwy podbudowy w celu jej wyrównania,
– ułożenie nowej nawierzchni z trawy syntetycznej z liniami do piłki nożnej wraz z wypełnieniem nawierzchni piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym EPDM,
– montaż nowych bramek piłkarskich.

Obiekt z dofinansowaniem

Koszt prac to dwa miliony 250 tysięcy złotych z czego połowa to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. – Z myślą o sporcie profesjonalnym, jak również amatorskim i rekreacyjnym konsekwentnie rozbudowujemy miejską infrastrukturę – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Modernizacja ta była długo oczekiwana przez zawodników i uczniów. Pozwoli ona kształcić przyszłe pokolenia zabrzańskich sportowców.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content