play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Wandale w akcji! Kolejna latarnia w Gminie Świerklaniec nadaje się na złom

today13 sierpnia 2021

Background

Wandale w akcji! Kolejna latarnia w Gminie Świerklaniec nadaje się na złom. Tym razem złodzieje dali o sobie znać niszcząc lampę solarną przy cmentarzu parafialnym w Nakle Śląskim.

W całej tej sprawie najbardziej bulwersuje fakt, że od ostatniej tego typu dewastacji minęły zaledwie 3 tygodnie:

– Na swoje miejsce jeszcze nie zdążyła wrócić lampa solarna zniszczona przez wandali przy cmentarzu parafialnym w Nakle Śląskim trzy tygodnie temu, a już „poległo” kolejne gminne oświetlenie na parkingu cmentarza. Dzisiaj rano pracownicy gminy Świerklaniec sfotografowali najprawdopodobniej nocne działania złodziei.  Zdjęcia świadczą,  o dobrze  przygotowanej akcji. Stworzyli specjalną konstrukcję z palet i opon, bo nie chcieli uszkodzić paneli fotowoltaicznych podczas powalania lampy – mówi Radiu Piekary  Benedykt Guzy z Urzędu Gminy w Świerklańcu.
Panele fotowoltaiczne faktycznie nie zostały uszkodzone. Jeden z nich  skradziono. Za to konstrukcja lampy, wartej około 11 tysięcy złotych uległa odkształceniu. Nadaje się, mówiąc wprost na złom…sprawę zgłoszono już policji. Ta z kolei czeka na zgłoszenia świadków.
Fot: UG Świerklaniec

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content