play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Warto zaplanować Dzień Dziecka. W Piekarach Śląskich moc atrakcji!

today28 maja 2021

Background

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci do udziału w piekarskim Dniu Dziecka. Będą propozycje sportowe, filmowe i cała moc różnych atrakcji.

Miejski Dom Kultury
Z okazji Dnia Dziecka przygotował zakręconą niespodziankę.
Dlaczego zakręconą? 1 czerwca, już od godz. 10.00 do 18.00 milusińscy będą mogli zakręcić się na kolorowej karuzeli MDK.
To nie wszystko! Dla łasuchów przygotowaliśmy słodkości.
Wystarczy zabrać z sobą dobry humor, a my całą resztę zapewnimy zupełnie za darmo.

Dzielnicowy Dom Kultury
Z okazji Dnia Dziecka Dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich zaplanował imprezy plenerowe, które odbywać się będą w dniach:
1.06.2021 godz. 16.00 – 18.00 – DDK Dąbrówka Wielka,
2.06.2021 godz. 10.00 – 12.00 – DDK Brzeziny Śląskie.

Imprezy zorganizowane będą w plenerze przy obiektach DDK. Dla najmłodszych zaplanowano szereg atrakcji, a wśród nich: interaktywne zabawy z animatorami Fabryki Hałasu, gry i konkursy dla dzieci z nagrodami, pokaz gigantycznych baniek, warsztaty modelowania balonów, zabawy z chustą animacyjną „Klanza”, malowanie twarzy. Najmłodsi będą mogli również skorzystać z darmowych dmuchańców. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych imprezy zostaną przeniesione na inny termin.

Miejska Biblioteka Publiczna Dzień Dziecka w ogrodzie biblioteki
1 czerwca 2021 roku w godz. 16.00-19.00, wspólnie z Hufcem ZHP w Piekarach Śląskich im. Hatki, Hadasia i Tomy zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na Dzień Dziecka w ogrodzie biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Po bardzo długiej przerwie chcemy się znowu z Wami spotkać w realnej rzeczywistości a nie tylko w Internecie. Aby umilić Wam ten czas, przygotowaliśmy kilka atrakcji. Wstęp wolny za okazaniem uśmiechu na twarzy.

Program:

„Sport to zdrowie”: warsztaty z Aliną Przydatek
Autorka książki „Wielka księga Kici Nici” za sprawą Myszki Soniulindy i Króliczki Matildy pokaże Wam wszystko o zdrowym i sportowym życiu. Gałgankowe maskotki nauczą dzieci zasad bezpiecznego uprawiania sportu oraz korzyści płynących z aktywnego trybu życia. Aby ta wiedza pozostała w naszych głowach i sercach, obie bohaterki utrwalą swe ważne przesłania w kolorowankach i scenariuszu przedstawienia. W warsztatach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 25 uczestników.

„Mój przyjaciel Motyl”: warsztaty plastyczno-ekologiczne
Zdarzyło Wam się kiedyś podziwiać na łące kolorowe motyle? Jeśli tak, to biblioteczny projekt „Mój przyjaciel Motyl” jest właśnie dla Was. Podczas warsztatów dzieci będą mogły własnoręcznie wykonać ekologiczne torby z motywem motyla, witraże oraz pokolorować i rozwiązać łamigłówki związane z kolorowymi owadami. Przy okazji poznają ich cykl życia oraz znaczenie dla środowiska.

„Wyczaruj swojego motyla”: warsztaty tureckiej sztuki malowania na wodzie Ebru
Ebru (ang. marbling art) jest niezwykłą sztuką naturalnego zdobienia papieru (lub materiału) za pomocą delikatnych rysików i farb pływających na powierzchni wody, które tworzą formy podobne do deseni marmuru. Misterne wzory namalowane na wodzie, zostają zachowane przez przyłożenie kartki papieru do jej powierzchni – tworząc w ten sposób piękne, zadziwiające, niezwykle dynamiczne kształty i barwne figury. Podczas warsztatów każdy będzie mógł wyczarować swojego motyla. Dajemy gwarancję, że każda praca będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

„Motyli Kącik”: wspólne sadzenie ziół w ogrodzie biblioteki
Motyli kącik to miejsce, które stworzymy wspólnie z dziećmi w jednej z części naszego ogrodu. Aby przyciągnąć do ogrodu nie tylko motyle, ale również pszczoły zasadzimy kwitnące zioła, które stanowią pożywienie dla pożytecznych owadów.

Malowanie farbami na folii
Malowanie to jedna z najchętniej wykonywanych przez dzieci (i nie tylko) czynności, szczególnie gdy zaproponujemy im różne  techniki i materiały. Malowanie na folii stretch może być idealną  formą zabawy i rozwijania kreatywności u naszych pociech.  Na terenie ogrodu rozciągnięta zostanie folia, która przerodzi się w płótno, na którym za pomocą farb plakatowych dzieci wyczarują wyjątkowe obrazy.

„Bawimysie”: gry i zabawy z harcerzami ZHP
Po długiej przerwie czas rozruszać kości, a najlepiej zrobić to w towarzystwie pełnych pasji i energii piekarskich harcerzy, którzy zaproponują wszystkim małym i dużym uczestnikom aktywności i zabawy rozwijające zarówno ciało jak i umysł.

Zagrajmy w grę planszową „Znajdziesz mnie w bibliotece”
Z okazji ostatniego Tygodnia Bibliotek, pracownicy Biblioteki Centralnej opracowali limitowaną grę planszową. Do dziś zagrało w nią jedynie 10 drużyn. Chcesz spróbować swoich sił i przy okazji poznać bohaterów literackich ukrytych w książkach? Czekamy właśnie na Ciebie!

Loteria „z jajem”
Loteria skierowana do osób dorosłych tak, by mogli znowu poczuć się jak dzieci. W loterii wygrać będzie można drobne upominki, które wywołają uśmiech na twarzach zwycięzców. Uwaga, rozstrzygnięcie loterii odbędzie się godzinie 18.00.

Kącik muzyczny
W Dniu Dziecka wszystko jest możliwe. Macie ochotę pośpiewać największe hity np. „Baby shark”, „Idziemy do zoo”? Bibliotekarze i harcerze z przyjemnością Wam zagrają i zaśpiewają. Liczymy także na wspólną zabawę przy dźwiękach gitary.

Kiermasz książek dla dzieci i dorosłych
Nie ma biblioteki bez książek, dlatego przez całą imprezę będzie można odwiedzić stoisko z książkami, które czekają na drugie życie. Mamy bardzo dużo interesujących tytułów, używanych ale bardzo dobrze zachowanych. Dzięki zebranym środkom będziemy mogli kupić nowości wydawnicze, które są wręcz rozchwytywane przez naszych czytelników.

Słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców
Na wszystkich uczestników imprezy będą czekały smakołyki i napoje, które umilą nam wspólnie spędzony czas.

Kino Zacisze
Kino “Zacisze” przygotowało z okazji Dnia Dziecka dwa premierowe seanse filmu animowanego “Krudowie 2: Nowa era”. Na najmłodszych miłośników kinematografii będą czekać także atrakcje dodatkowe. Pomiędzy kolejnymi wyświetleniami filmu będą odbywać się zabawy dedykowane najmłodszym.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi zapisy na Sportowy Dzień Dziecka
 organizowany w sobotę, 5 czerwca. Chęć udziału pociechy w wydarzeniu trzeba zgłosić telefonicznie maksymalnie dwa dni przed terminem wydarzenia. Na chętnych czekają konkurencje sprawnościowe, malowanie twarzy i zjeżdżalnia.

Ośrodek Kultury Andaluzja
Piracka Przygoda – 2 czerwca o godz. 16.30 w Ośrodku Kultury Andaluzja odbędzie się zabawa dla dzieci “Piracka Przygoda”. Artyści Teatru Trip zabiorą dzieci na piracką łajbę. W programie poszukiwanie złotych dukatów, wystrzał z armaty, sztorm na pokładzie, pirackie pieśni i wiele innych atrakcji.

Dzień Dziecka z Food Truckami i Gorilla Events
Dzień Dziecka z Food Truckami – 4-6 czerwca – Kopiec Wyzwolenia. Gorilla Events wraz z wyselekcjonowaną gastronomią na kółkach ponownie zawita do Piekar Śląskich.
4.06 godz. 16-21
5.06 godz. 12-21
6.06 godz. 12-20
W programie: Przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata, strefa dla dzieci i młodzieży, roll bary, konkursy z nagrodami, wspaniała atmosfera i dobra muzyka.

Moje ulubione miejsce – konkurs na Dzień Dziecka
Zachęcamy wszystkie dzieci z klas I-VI szkół podstawowych do udziału w konkursie z okazji Dnia Dziecka – “Moje ulubione miejsce w Piekarach Śląskich”. Zadanie konkursowe to wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką z opisem ulubionego miejsca w mieście lub opisanie go w formie wypracowania. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content