play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Wąsko na DK44 w Tychach. Trzeba wolniej na wiaduktach ul.Mikołowskiej

today7 lutego 2020

Background

To ważna informacja dla kierowców podróżujących przez Tychy, bo być może trzeba będzie pomyśleć o trasie alternatywnej. Na ulicy Mikołowskiej, w ciągu Drogi Krajowej 44 już po obu stronach zwężony będzie wiadukt nad linią kolejową.

Tym samym pojawia się nowe utrudnienie na ważnym szlaku, który na swoim krańcu zachodnim kończy się w Gliwicach, a na wschodzie, na podkrakowskim węźle autostrady A4. Zakończyło się malowanie oznakowania poziomego na jezdni w kierunku zachodnim. Decyzja ta wynika z ekspertyzy przeprowadzonej na wskazanie Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Podobne zawężenie obowiązuje od końca minionego roku na obiekcie po przeciwnej stronie drogi – od strony Wilkowyj i Mikołowa. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h, a ruch odbywa się po jednym pasie w części środkowej jezdni. I podobna zmiana wprowadzana jest na obiekcie po sąsiedzku. Drugi wiadukt zostanie zawężony w taki sam sposób (jeden pas na środku obiektu) a dopuszczalna prędkość poruszania się pojazdów wyniesie 40 km/h.


Zmiany organizacji ruchu na obu obiektach są wynikiem ekspertyz stanu technicznego, jakie zostały wykonane na wskazanie Nadzoru Budowlanego. Wynika z nich, że nośność wiaduktów przeznaczona była na 30-tonowe obciążenie. Przez lata tonaż był wystarczający, niemniej jednak obecnie wraz ze wzrostem ruchu samochodów ciężkich poruszających się DK44, faktyczne obciążenie wiaduktów uległo zwiększeniu. Z tych powodów, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu, zadecydowano o konieczności zawężenia obiektów z dwóch pasów ruchu do jednego. Ich stan techniczny będzie monitorowany. Za jakiś czas okaże się zapewne kiedy i jaka przebudowa będzie konieczna.

źródło/foto/mapa: MZUiM Tychy
.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content