play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wąskotorówka będzie jeździć dłużej!

today24 sierpnia 2020

Background

Niesłabnąca popularność oraz sprzyjające prognozy pogody wpłynęły na decyzję o przedłużeniu sezonu Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Początkowo wąskotorówka miała kursować do końca wakacji, będzie do 20 września!

Pociągi po wąskich torach będą kursowały na trasie Bytom – Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie w soboty i niedziele do 20 września! Ze stacji Bytom Wąskotorowy odjeżdżają o godzinie 9.15, 12.15 i 16.15.

Dzieci i uczniowie, którzy nie ukończyli 16 roku życia w tym roku podróżują wąskotorówką bezpłatnie!

Oprócz tego zapraszamy w imieniu stowarzyszenia na zwiedzanie z przewodnikiem głównej stacji Bytom Karb Wąskotorowy w pierwszą i trzecią niedzielę września (6 i 20 września) o godzinach 12.00 i 15.00 – zbiórka w rejonie peronu/nastawni.

Przy okazji przypominamy o zbiórce na remont szacownego Ryszarda czyli zabytkowego parowozu typu “Ryś” który obecnie przechodzi remont. Po naprawie dostanie szansę na drugą młodość: zrzutka.pl/z/parowoz-ryszard

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe to najstarsza nieprzerwanie czynna kolej wąskotorowa na świecie

Powstała w roku 1853 I przez blisko 150 lat służyła górnośląskiemu przemysłowi. Od roku 2002 służy już tylko turystom przewożąc ich na trasie Bytom – Tarnowskie Góry – Miasteczko Śląskie. Wzdłuż trasy znajdują się liczne atrakcje: zabytkowa stacja Bytom Karb Wąskotorowy, serce naszej kolei, potężny stary kamieniołom na pograniczu Bytomia i Tarnowskich Gór, słynna Zabytkowa Kopalnia Srebra (kilka lat temu wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Tarnowskie Góry z ich uroczym Starym Miastem, Zalew Nakło – Chechło oraz Miasteczko Śląskie.

Fot: Górnośląskie Koleje Wąskotorowe

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content