play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Ważna droga w Zagłębiu do przebudowy

today27 maja 2021

Background

Władze Sosnowca otrzymały wiadomość o przyznanym dofinansowaniu w kwocie 2,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej, co zbiegło się w czasie z otwarciem ofert w przetargu na wyburzenie wiaduktu i budowę nowego odcinka ul.Lenartowicza wraz z rondem.

W przetargu złożono 6 ofert. Najwyższa opiewa na kwotę blisko 10,5 mln zł a najniższa na 5,5 mln zł. W najbliższych dniach zostaną one ocenione i dopiero po skompletowaniu wszystkich dokumentów zostanie wyłoniony wykonawca.

Inwestycja stanowić będzie wymagające zadanie dla wykonawcy, ponieważ wszystkie roboty powinny zakończyć się do końca bieżącego roku, a zakres prac jest szeroki.

– W miejscu obecnego wiaduktu, pod którym kiedyś przebiegała linia kolejowa do kopalni, pojawi się nasyp, a na nim droga, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulic: Lenartowicza i Szymanowskiego. W tym miejscu obecne skrzyżowanie zastąpi rondo, wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przyszły wykonawca będzie musiał tak wykonać prace, by autobusy komunikacji publicznej oraz piesi mogli bez większych przeszkód pokonać ten odcinek drogi. Inwestycja obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych, które powstanie przy nowym rondzie oraz budowę chodnika i drogi rowerowej.

źródło/fot: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content