play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Ważne dla kierowców-długodystansowców. Będą zamknięcia A1 między Łodzią a Piotrkowem

today16 stycznia 2020

Background

To informacja ważna dla kierowców, którzy w najbliższy weekend planują podróż autostradą A1 na północ kraju. W okresie: 18-19 stycznia br., zaplanowano wyburzenie sześciu wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną trasą. Będzie wiązało się to z czasowym zamknięciem dla ruchu, autostrady na odcinku węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Zachód.

Na czas rozbiórki wiaduktów konieczne będzie zamknięcie dla ruchu autostrady A1 na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski Zachód. Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już w piątek (17 stycznia) ok. godz. 16:00 – 17:00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek (20 stycznia) ok. godz. 6:00 – 7:00.

Podsumowując, autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz. 19:00 w piątek 17 stycznia do godziny 6:00 w poniedziałek 20 stycznia br.  W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

– Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.
– Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8 (kierunek Warszawa), dotrzeć do najbliższego węzła – Piotrków Trybunalski Północ, tam skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn, skąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

źródło/foto: GDDKiA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content