play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Ważne drogi w remoncie. Prace na A1 i DK1

today29 września 2020

Background

Uwaga kierowcy. Prace na ważnych odcinkach dróg w województwie. Drogowcy wyrównują nawierzchnie na autostradzie A1 oraz na Drodze Krajowej numer 1.

Muldy, brak pobocza i ogólny stan który nijak nie współgra z drogą. Tak wyglądają fragmenty autostrady A1 i Drogi Krajowej numer 1. To właśnie się zmienia. Trwają prace na północy i południu województwa.

Znikają muldy

Trwają prace na autostradzie A1 w rejonie Pyrzowic i to na dwóch odcinkach- o długości 150 m i 550 m na jezdni w kierunku Gorzyczek oraz dwa o długości 550 m i 200 m na jezdni w kierunku Częstochowy. Zajęte są prawe pasy i tak będzie do 3 października. Potem drogowcy odnowią lewe pasy. Zrobią to między 5 a 10 października. Podczas prowadzenia robót ruch odbywał się będzie jednym pasem ruchu z ograniczeniem prędkości.

Prosta droga na Żywiecczyźnie

Remont nawierzchni także na południowym odcinku krajowej jedynki, między Węgierską Górką i Milówką. Zlikwidują tu muldy. Wprowadzono ruch wahadłowy. Z uwagi na jednojezdniowy przekrój drogi powiatowej oraz brak możliwości wytyczenia objazdu remont wykonywany będzie na jednym pasie jezdni z zastosowaniem ruchu wahadłowego. Ze względu na zwartą zabudowę mieszkaniową roboty na drodze prowadzone będą w ciągu dnia i w miarę możliwości poza szczytem komunikacyjnym. Zakończenie tych robót planowane jest do 9 października br.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content