play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Ważne zmiany dla kierowców! Prezydent podpisał ustawę

today28 sierpnia 2020

Background

Ważne zmiany dla kierowców! Prezydent podpisał ustawę. Nie trzeba będzie wozić przy sobie prawa jazdy, a przy zakupie samochodu używanego będą mogły na nim zostać dotychczasowe tablice rejestracyjne. Takie i jeszcze kilka innych, nowych rozwiązań zawiera nowelizacja prawa o ruchu drogowym podpisana właśnie przez prezydenta Andrzeja Dudę.

O podpisaniu zmian poinformowała Kancelaria Prezydenta. Znowelizowana ustawa zwalnia posiadaczy polskiego prawa jazdy z obowiązku posiadania przy sobie tego dokumentu podczas kontroli. Pojawiła się też możliwość  rejestracji pojazdu lub jego czasowej rejestracji w miejscu czasowego zamieszkania właściciela. Czasowa rejestracja będzie możliwa też przez starostę właściwego dla miejsca zakupu lub odbioru samochodu, motocykla, motoroweru i tak dalej.

Możliwe będzie też zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego przy przerejestrowaniu pojazdu, o ile  był zarejestrowany na terytorium Polski i posiada  przepisowe tablice. Ogólnie, mniej ma być wymaganych dokumentów. Jak będzie to dokładnie wyglądało, przekonamy się za jakiś czas. Ustawa wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia jej ogłoszenia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content