play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Wcześniej niż zazwyczaj znamy liczbę nowych zakażeń SARS-CoV-2

today22 lutego 2021

Background

Dziś raport Ministerstwa Zdrowia będzie zawierał większą niż w poprzednie poniedziałki liczbę nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Informację o liczbie zakażonych Polaków podał dziś rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jest 3890 nowych, potwierdzonych minionej doby zakażeń koronawirusem w Polsce. Dane rano podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, porównując je ze statystyką z ubiegłego tygodnia. Wyniki za ubiegłą niedzielę były o 1300 zakażonych osób niższe. Kraska dodał, że obserwowana też jest zwiększona liczba osób trafiających do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem. To zjawisko określił jako niepokojące, bo pewien odsetek trafi na oddziały intensywnej terapii.

Poniedziałkowe liczby zakażeń zwykle są niższe od dobowych przyrostów z pozostałych dni tygodnia. Jest to spowodowane tym, że raport zawiera dane z całej poprzedzającej go doby – czyli z niedzieli. Wtedy mniej pacjentów zgłasza się z niepokojącymi objawami do lekarzy. Sprawia to, ze mniej jest skierowań i wykonanych testów na obecność SARS-CoV-2.

Na szczegółowe dane, zawierające dokładne liczby zakażeń w poszczególnych województwach i liczbę zgonów wywołanych COVID-19 musimy zaczekać do 10:30. Wtedy Ministerstwo Zdrowia przedstawi pełny dobowy raport.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content