play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Weekend na mokro. Synoptycy nadal ostrzegają

today19 czerwca 2020

Background

Pada i nieprędko przestanie. Służby meteorologiczne znowu ostrzegają przed burzami i gradem. Alert obowiązuje do wieczora (na razie) i dotyczy wszystkich powiatów województwa.

W ostrzeżeniu czytamy  również o zagrożeniu intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może spaść 30-40 l wody na metr kwadratowy powierzchni. Oprócz gradu możliwy jest również silny wiatr w porywach do 80 km/h.

Miały przybrać i przybrały. Rzeki w regionie . Biuro Prognoz Hydrologicznych informowało o podwyższonych stanach wody, włącznie z możliwością przekroczenia poziomu alarmowego na Górnej Odrze. Nadal ostrzeżenie obowiązuje dla Górnej Pilicy w zlewni Wisły czy w innym miejscu – dla dopływów górnej Warty. Stany ostrzegawcze przekroczone są na Kłodnicy w Gliwicach, na Psinie w Bojanowie i na Gostyni w Bojszowach.

W metropolii, zalane drogi mamy w Bytomiu ( DK 94, ul. Frenzla w Miechowicach albo na Głębokiej), czy w Piekarach  – tu ulica Pod Lipami od obwodnicy w stronę Radzionkowa i łącznik z Podmiejską oraz skrzyżowanie Czołgistów/Oświęcimska.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content