play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Weekendowa seria zatrzymań w Gliwicach

today17 sierpnia 2020

Background

Weekendowa seria zatrzymań w Gliwicach. Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in.: sprawcy pobicia 47-latka, dwóch podejrzanych o przestępczość narkotykową oraz dwóch sprawców naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Śledczy w miniony weekend zatrzymali również 3 poszukiwanych przez organy ścigania.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących: 53-latek, który w piątkowy wieczór mając w organizmie ponad promil, prowadził w Knurowie na ulicy 1-go Maja samochód marki Kia oraz 68-letni mieszkaniec Gliwic, który został zatrzymany przez patrol z komisariatu II. Poruszając się ulicą Modelarzy mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, co doprowadziło do kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Natomiast w niedzielny poranek funkcjonariusze drogówki zostali skierowani na ulicę Portową, gdzie 42-letni obywatel Ukrainy, prowadząc samochód osobowy z wynikiem ponad promila alkoholu w organizmie, doprowadził do kolizji z nieoznakowanym radiowozem policji. Kierującym zatrzymano prawo jazdy, teraz ich sprawą zajmą się śledczy. Oprócz sankcji karnych kierujący zobowiązani będą do pokrycia strat materialnych wywołanych przez kolizje, z własnej kieszeni.

Noc w policyjnym areszcie spędzili również dwaj mieszkańcy Gliwic w wieku 30 i 31 lat, którzy posiadali przy sobie narkotyki w postaci 81 g marihuany, 40 g lidokainy oraz 25 działek kokainy. Jak ustalili śledczy, 30-latek był już notowany za posiadanie narkotyków, natomiast jego 31-letni wspólnik, posiada notowania za czynną napaść na funkcjonariusza oraz udział w bójce.

Za czynną napaść na interweniujących mundurowych oraz ich słowne znieważanie odpowiedzą natomiast 32 i 24-latek z Sośnicy. Mężczyźni podczas interwencji mającej miejsce w sobotę po godzinie 3.00 nad ranem na ulicy Reymonta, dopuścili się słownego znieważenia umundurowanych funkcjonariuszy policji, którzy interweniowali w związku ze zgłoszoną interwencją dotyczącą zakłócania ciszy nocnej. Dwaj zatrzymani, znajdowali się we wskazanym miejscu wraz z innymi dwoma osobami. Podczas interwencji kilkukrotnie znieważyli słownie policjantów, a następnie naruszyli ich nietykalność cielesną. Obaj zatrzymani mężczyźni, odpowiadali już za naruszenie nietykalności cielesnej oraz pobicie. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Za czyny których się dopuścili, grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Karze nie unikną również dwaj sprawcy pobicia 47-latka. Po godzinie 2.00 nad ranem w niedzielę, na ulicy Zwycięstwa, bijąc i kopiąc po całym ciele, spowodowali obrażenia ciała u pokrzywdzonego. Całość zdarzenia zarejestrował miejski monitoring. Nienotowani dotychczas 27 i 20-letni mieszkańcy Gliwic po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie usłyszą zarzuty.

 

źródło: KMP Gliwice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content