play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wehikuł czasu w Świętochłowicach. Nie lada gratka dla fanów militariów

today8 września 2020

Background

Wehikuł czasu w Świętochłowicach. Nie lada gratka dla fanów militariów. W sobotę 12 września 2020 r. w Dolina Lipinki (AJSKA) zmieni się w pole trzech dużych bitew batalionów: niemieckiego i powstańczego wraz z podległymi im plutonami. Wszystko odbędzie się zgodnie z trzema różnymi scenariuszami walk z użyciem broni ASG, środków pirotechnicznych pola walki oraz wykorzystaniem współczesnych zdobyczy techniki. Impreza organizowana jest z okazji 100-lecia II Powstania Śląskiego. Wszystkie działania, start i odprawy będą odbywać się oczywiście zgodnie z panującym reżimem sanitarnym.

Wehikuł czasu w Świętochłowicach. Nie lada gratka dla fanów militariów. Zdaniem organizatorów tereny Doliny Lipinki (AJSKA) to nietypowe i trudne w nawigacji obszary, szykuje się więc wymagające, kilkugodzinne starcie dwóch silnych przeciwników. Duży las, krzaki, zarośla, polany, wały, strumyki, rzeka, stawy, groble wodne, wzniesienia, doliny, jary, bagna, bunkry, a wszystko poprzecinane drogami off-radowymi i ścieżkami to wymarzony teren do manewrowania dla prawdziwych twardzieli i osób lubiących nieprzewidziane zwroty akcji.

Manewry wojskowe to nie tylko prawdziwa gratka dla uczestników, ale i dla obserwatorów. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli bacznie przyglądać się poczynaniom dwóch wrogich batalionów. Atrakcją są nie tylko walki, wystrzały i wybuchy, ale także umundurowanie i wyposażenie uczestników, którzy z pasją kompletują sprzęt przez cale swoje życie. Prawdziwy raj dla snajperów i szturmowców oraz osób uwielbiających myślenie strategiczne – trudny, z dużą ilością przeszkód terenowych, a przy tym bardzo bogaty we faunę i florę.

Śląskie Manewry to także doskonała okazja, by z bliska przyjrzeć się pojazdom wojskowym, oraz wziąć udział w imprezach towarzyszących promujących militaria. Uczestnicy i obserwatorzy będą mogli spróbować smakowitych dań śląskiej kuchni polowej oraz spędzić czas na strzelnicy lub przy stanowisku rzutu granatem.

Organizatorem manewrów jest KRS TKKF TYTAN Świętochłowice oraz TEAM SPECIAL FORCE ASG. Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Świętochłowice, Muzeum Powstań Śląskich oraz Prezes Śląskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

 

źródło: UM Świętochłowice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content