play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wiadukt na Pszczyńskiej w Katowicach nieprzejezdny. Ogromne komplikacje dla kierowców

today29 czerwca 2020

Background

Wiadukt na Pszczyńskiej w Katowicach nieprzejezdny. Ogromne komplikacje dla kierowców. Silne deszcze zrobiły swoje. Ulewa podmyła ziemię na terenie budowy węzła Giszowiec w Katowicach. Ta podtrzymująca betonową konstrukcję wiaduktu przy Pszczyńskiej – osunęła się. Całe szczęście, nie doszło do wypadku, obyło się też bez poszkodowanych.

Wiadukt na Pszczyńskiej w Katowicach nieprzejezdny. Obiekt został wyłączony z użytkowania aż na trzy miesiące. Droga została zamknięta, wytyczono objazdy. Z Katowic do Tychów i na odwrót trzeba niestety kierować się teraz autostradą A4 i dalej trasą S1. Można także alternatywną wersją – z Katowic wiślanką do Mikołowa i tędy do Tychów jechać przez Kobiór. Google maps uwzględnia objazdy.

Otwarty dla ruchu lokalnego pozostaje przejazd pod DK86 (łączący ul. Kolistą z 73 Pułku Piechoty oraz dojazd z Tychów drogą DK86 do Murcek/Giszowca (istnieje możliwość prawoskrętu w Kolistą)/Kostuchny.

Ruch lokalny do Murcek/Giszowca od strony Sosnowca i centrum Katowic może odbywać się przez Szopienice/Zawodzie w kierunku na Nikiszowiec (wzdłuż ul. Szopienickiej) lub z ul. Murckowskiej (DK86) poprzez ul. Gospodarczą/Górniczego Dorobku na Nikiszowiec i dalej do Giszowca/Murcek. Analogicznie ruch lokalny z Murcek/Giszowca do centrum Katowic może odbywać się z DK86 ulicami Mysłowicką, Szopienicką/Górniczego Dorobku/Gospodarczą, odpowiednio w kierunku Szopienic/Zawodzia lub ulicy Murckowskiej DK86.

Pozostaje jeszcze ruch tranzytowy. Tu zostały wytyczone następujące objazdy: na kierunku Tychy -Sosnowiec należy zjechać w Tychach na S1. Z S1 można skręcić w autostradę A4 i kierować się na Katowice lub Kraków albo kontynuować podróż drogą S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej – do autostrady A1. Z kolei jadąc z Katowic należy zjechać na autostradę A4 na Kraków, a następnie odbić na S1 w Mysłowicach w kierunku na Tychy.

Pojazdy jadące od strony Siewierza na Tychy powinny na wysokości Podwarpia skręcić w S1. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki DK81 od skrzyżowania z ulicą Kolejową w kierunku autostrady A4 kierowany będzie ulicami Brynowską i Mikołowską.

 

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content