play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wicestarosta tarnogórski ma koronawirusa!

today15 kwietnia 2020

Background

Wicestarosta tarnogórski ma koronawirusa! Poinformował o tym na swoim profilu w mediach społecznych. Jak sam zaznaczył „jestem przykładem bardzo łagodnego przechodzenia tej choroby”.

Sebastian Nowak apeluje o poważne podejście do tematu, ponieważ są pośród nas osoby chore, które nieświadomie mogą zakażać:

„Ja jestem przykładem bardzo łagodnego przechodzenia tej choroby. Wczoraj otrzymałem wynik badania pod kątem koronawirusa. Byłem pewien, że dzwonię do Sanepidu po dobrą wiadomość, którą będzie negatywny wynik badania. Dawno nic mnie tak nie zaskoczyło jak informacja, że wynik mojego badania jest pozytywny. Zdębiałem! Przecież czuję się dobrze, bardzo dobrze…
Nie pytajcie mnie kiedy i od kogo mogłem się zarazić – nie wiem i nie myślę teraz o tym. Martwię się o swoich bliskich i współpracowników. Starałem się w ostatnim czasie zachowywać bezpiecznie, ostatnie zakupy robiłem bodaj 31 marca, wszelkie rozmowy odbywałem z zachowaniem kilkumetrowego dystansu, non stop myłem dłonie, w aucie woziłem 2 płyny i aerozol do dezynfekcji…
Widocznie jednak robiłem za mało! Tak więc nie traćcie czasu na zastanawianie się czy noszenie maseczki ma sens – po prostu ją noście bo mój przykład pokazuje, że jest to dobry sposób na zadbanie o bezpieczeństwo innych! Nawet jeśli czujecie się dobrze…” – czytamy w komunikacie Sebastiana Nowaka. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content