play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

„Widok karetki i ratowników nie powinien wywoływać strachu”

today16 marca 2020

Background

Widok karetki i ratowników medycznych w białych kombinezonach wywołuje strach i panikę. To jednak coraz częstszy widok. Również w Piekarach Śląskich w miniony weekend pojawiły się załogi pogotowia przygotowane do kontaktu z chorymi na koronawirusa.

To nic nadzwyczajnego. Takie są procedury. Najpierw powiadamiana jest odpowiednia stacja sanitarno-epidemiologiczna, a później Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, które wysyła do pacjenta odpowiednio wyposażoną karetkę – tłumaczy doktor Marek Just, zastępca dyrektora Piekarskiego Centrum Medycznego.

  • cover play_arrow

    „Widok karetki i ratowników nie powinien wywoływać strachu” Marcin Hirnyk

Musimy podejmować procedury, które są wymagane. Może się pojawić karetka, mogą się pojawić ratownicy ubrani na biało, pomarańczowo lub czerwono w maskach. Państwo tej sytuacji nie powinni się obawiać. W Piekarach Śląśkich w ostatnim czasie były takie dwie sytuacje. W obu przypadkach wykluczono zakażenie koronawirusem – dodaje doktor Just.

  • cover play_arrow

    „Widok karetki i ratowników nie powinien wywoływać strachu” Marcin Hirnyk

Odpowiednio zabezpieczone załogi pogotowia ratunkowego pojawiają się w sytuacji, kiedy jest podejrzenie pacjenta z koronawirusem, ale też w momencie przyjazdu na miejsce kwarantanny w celu pobrania od pacjenta wymazu do badań.

Foto: www.wpr.pl

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content