play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zabrze

Widzowie wrócą na balkon! Trwa remont Teatru Nowego w Zabrzu

today17 marca 2020

Background

Widzowie wrócą na balkon! Trwa remont Teatru Nowego w Zabrzu. Brak klimatyzacji, od 15 lat nieczynne balkony dla widzów, garderoby ulokowane w piwnicy budynku pokryte grzybem- to rzeczywistość Teatru Nowego w Zabrzu. Do tego brak wentylacji, o klimatyzacji nie wspominając. Obiekt, którego przebudowa rozpoczęła się w zeszłym roku przejdzie  metamorfozę. Z tyłu teatru zostanie dobudowany obiekt, w którym znajdą się przeniesione z piwnic garderoby, a sam budynek będzie pełnił funkcję klatki schodowej ewakuacyjnej dla balkonu, na który po 15 latach wrócą widzowie…

Remont Teatru Nowego w Zabrzu, pochłonie kwotę ponad 6,5 miliona złotych. Aktualnie prace trwają w podziemiach obiektu, gdzie skuwane są tynki i trwa wymiana instalacji. „Nie zamknie nas już straż pożarna, ani Państwowa Inspekcja Pracy. Ponadto będzie zamontowana klimatyzacja, dzięki czemu panowie nie będą musieli ściągać marynarek, a paniom nie będzie spływał makijaż…”– tak o koniecznej renowacji mówi dyrektor zabrzańskiej sceny- Jerzy Makselon:

  • cover play_arrow

    Widzowie wrócą na balkon! Trwa remont Teatru Nowego w Zabrzu Anna Jurzyca

Zakończenie remontu, który pochłonie kwotę ponad 6,5 miliona złotych planowane jest na wrzesień tego roku. Do czasu zamknięcia teatru  z powody zagrożenia koronawirusem, spektakle odbywały się wedle harmonogramu. Po wznowieniu przedstawień taki stan będzie trwał do 3 maja br., kiedy remont przeniesie się na widownię. Zgodnie z harmonogramem, prace w tym miejscu mają potrwać około trzech tygodni.

Scena szykuje dwa premierowe spektakle. Jeden z nich to familijne przedstawienie oparte na motywach „Królowej śniegu” oraz komediowy spektakl „Stosunki prawne” dla dwójki aktorów, w reżyserii Zbigniewa Stryja, z przeznaczeniem na scenę kameralną.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content