play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Więcej autobusów na popularnych trasach Metropolii

today7 kwietnia 2020

Background

Więcej pojazdów na najbardziej popularnych trasach wypuszcza Zarząd Transportu Metropolitalnego. To po to by było bezpiecznie. Na śląskie drogi wyjechały pojazdy które do tej pory woziły pasażerów na lotnisko.

Autobusy lotniskowe na miejskich liniach. Te w kolorze fuksji obsługują teraz normalne trasy po śląskich ulicach. Zarząd Transportu Metropolitalnego wypuszcza je tam gdzie podróżuje najwięcej osób.

Więcej pojazdów między Sosnowcem i Katowicami

To między innymi trasa linii numer 835 między Sosnowcem i Katowicami, mówi Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego.

 • cover play_arrow

  Więcej autobusów na popularnych trasach Metropolii Adam Złotorowicz

Zaplanowano dziewięć dodatkowych kursów na trasie Katowice Piotra Skargi – Porąbka Osiedle Juliusz II, co oznacza zwiększenie pracy eksploatacyjnej o 204 km dziennie.

Z Gliwic do Katowic częściej

Dodatkowe autobusy wożą pasażerów także między Gliwcami a Katowicami na dwóch obleganych liniach – 840 i 870.

 • cover play_arrow

  Więcej autobusów na popularnych trasach Metropolii Adam Złotorowicz

 

Linie nr 840 i 870, które są kluczowymi dla mieszkańców poruszających się między Katowicami, Gliwicami, Zabrzem, Rudę Śląską, Świętochłowicami i Chorzowem, od jutra będą dodatkowo obsługiwane w sumie aż 10 pojazdami. Dzięki temu rozwiązaniu, na tych wciąż popularnych trasach, będzie o kolejno 34 i 50 kursów więcej niż dotychczas.

Sprawdzaj rozkłady

ZTM jednocześnie apeluje, aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej w zakładce „Komunikaty”. W wyniku wdrażania wielu korekt w bardzo dynamiczny sposób, niestety nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na przystankach autobusowych. Organizator transportu zachęca również do tego, aby pasażerowie zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach pasażerów jest więcej niż dostępnych miejsc – wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. „Prosimy również o wyrozumiałość. Decyzje zmieniające ofertę przewozową na poszczególnych liniach są trudne i nierzadko wymagają konsultacji m.in. z gminami oraz przewoźnikami”, dodaje Wawrzaszek.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content