play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Więcej pasażerów w Katowice Airport. Doskonałe wyniki w segmencie cargo

today17 maja 2021

Background

Więcej pasażerów i więcej frachtu. Są wzrosty w statystykach pyrzowickiego lotniska Katowice Airport. Branża lotnicza powoli wychodzi z kryzysu. I choć do ruchu sprzed pandemii jeszcze daleko, to nadzieję przynosi fakt, że z usług portu lotniczego w Pyrzowicach korzysta coraz więcej podróżnych.

Wprawdzie niewielki ale jest –  wzrost liczby obsłużonych pasażerów na lotnisku w Pyrzowicach. Kwiecień przyniósł nieznaczną poprawę w statystykach portu lotniczego:

– W Katowice Airport w kwietniu, w porównaniu z poprzednim miesiącem odnotowaliśmy pewne pobudzenie ruchu. Obsłużonych zostało 40 tysięcy podróżnych, to jest o 10 tysięcy więcej niż w marcu.  Decydujące znaczenie w odbudowie ruchu mają obecnie połączenia czarterowe, ponieważ 3 na 4 pasażerów obsługiwanych w Pyrzowicach to klienci biur podróży, którzy udają się czarterem na wakacje – tłumaczy Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy Katowice Airport i dodaje, że zupełnie inaczej wygląda sytuacja jeśli chodzi o cargo, bo tu widać dynamiczny wzrost:

– Pomimo pandemii koronawirusa, bardzo dobrze rozwijają się w Katowice Airport połączenia cargo. W kwietniu zanotowaliśmy aż dziewięćdziesięcioprocentowy wzrost masy ładunków w porównaniu z tym samym miesiącu ubiegłego roku. Od stycznia do kwietnia przez pyrzowicki terminal towarowy przeszło ponad 9100 ton frachtu. To jest wynik o 3000 lepszy od tego, który został osiągnięty w tym samym okresie zeszłego roku. W tym roku w segmencie cargo powinniśmy obsłużyć rekordowe 30 tysięcy ton.

Niewielkie wzrosty w ruchu pasażerskim nie oznaczają jeszcze poprawy sytuacji na lotniskach. Nadal pandemia sprawia, że porty lotnicze notują gigantyczne straty. Szansą jest zbliżający się sezon wakacyjny.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content