play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Więcej zapłacimy za gaz. Od nowego miesiąca

today19 lipca 2021

Background

Więcej zapłacimy za gaz i to już od nowego miesiąca. Ceny u największego dostawcy do gospodarstw domowych, PGNiG obrót detaliczny,  wzrosną o ponad 12 procent.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził już zmianę taryfy, która będzie obowiązywać do końca roku. Dla tych, którzy mają tylko kuchenkę gazową, wzrost miesięcznych rachunków to mniej więcej złotówka. Dla odbiorców używających gazu również do podgrzewania wody użytkowej miesięczny rachunek wzrośnie średnio o niecałe 7 złotych. Natomiast odbiorcy używający gazu także do ogrzewania muszą się liczyć średnio ze wzrostem rachunku o 20 złotych miesięcznie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) to polskie przedsiębiorstwo, zajmujące się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także, poprzez kluczowe spółki zależne, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. Działalność prowadzi głównie w Polsce, ale także za granicą.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content