play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Większy komfort dla pacjentów. Nowy Oddział Okulistyki szpitala w Zawierciu

today5 września 2020

Background

Większy komfort dla pacjentów. Nowy Oddział Okulistyki szpitala w Zawierciu. Przestronne pokoje dla pacjentów, dwie niezależne sale operacyjne pozwalające na wykonywanie zaawansowanych zabiegów, wyposażone w urządzenia najnowszej generacji – Oddział Okulistyki zawierciańskiego Szpitala Powiatowego po remoncie stał się wizytówką lecznicy. Remont oddziału kosztował 1,9 mln zł, z czego milion to środki przekazane przez Starostwo Powiatowe. Czas oczekiwania na usunięcie zaćmy wynosi maksymalnie miesiąc, a w przypadkach pilnych do 7 dni.

Większy komfort dla pacjentów. Nowy Oddział Okulistyki szpitala w Zawierciu. Nowo otwarta okulistyka z blokiem operacyjnym umożliwia wykonywanie całego wachlarza zabiegów okulistycznych: w tym usuwanie zaćmy, chirurgię jaskry oraz, do tej pory niedostępną w szpitalu – witrektomię. „Witrektomia to operacja mikrochirurgiczna, dzięki której możemy leczyć odwarstwienie siatkówki, retinopatię cukrzycową, krwotoki do ciała szklistego i otwory w plamce żółtej” – tłumaczy Ewa Karoń, kierownik Oddziału Okulistyki Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Pacjenci doceniają krótki czas oczekiwania na zabiegi i fakt, że szpital dysponuje nowym sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą. Co ważne, operacje są w pełni refundowane. „Warunki są europejskie, oddział czysty i dobrze wyposażony, a personel bardzo miły. Plusem jest również to, że po zabiegu można wrócić do domu jeszcze w tym samym dniu” – mówi pan Stanisław – jeden z pierwszych pacjentów oddziału, skierowany na operację usunięcia zaćmy.

Szpital posiada pierwszy w Polsce innowacyjny, szwajcarski aparat do usuwania zaćmy, który podnosi bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Podczas operacji usuwana jest zmętniała soczewka, a następnie wprowadzana nowa, sztuczna, dzięki czemu pacjent widzi lepiej. – „To wspaniałe, kiedy widzimy, że po operacji pacjent przychodzi na kontrolę w pełni samodzielny i mówi, jak bardzo poprawiła się jego jakość życia”. – mówi Ewa Karoń.

Remont oddziału kosztował 1,9 mln zł, z czego milion to środki przekazane przez Starostwo Powiatowe. „To jest inwestycja, która służy naszym mieszkańcom i jestem przekonany, że pacjenci będą zadowoleni z usług, jakie teraz może zaoferować oddział. Całemu personelowi życzę, by dobrze się tu pracowało”. – mówi Gabriel Dors Starosta Zawierciański.

Co ważne zmniejszyły się także kolejki do zabiegów okulistycznych. Przykładowo czas oczekiwania na usunięcie zaćmy wynosi maksymalnie miesiąc, a w przypadkach pilnych do 7 dni.

Mamy nowy oddział i sprzęt o najwyższym standardzie. Ale aparatura i mury to nie wszystko. Najważniejsze, że pozyskaliśmy doskonałych specjalistów, dzięki którym pacjenci tu na miejscu w Zawierciu uzyskają pomoc, po którą kiedyś musieli jeździć do oddziałów klinicznych” – deklaruje dr Dariusz Jorg, doradca ds. rozwoju Szpitala.

Modernizacja oddziału Okulistyki to kolejny etap poprawy jakości leczenia w zawierciańskiej placówce. – „Zmiany, jakie zachodzą w szpitalu widać gołym okiem. Oddziały zyskują nowy wygląd i są doposażane w nowoczesny sprzęt, a pacjenci mogą liczyć na komfortowe warunki i opiekę specjalistów” – mówi Piotr Zachariasiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

źródło i fot. Szpital Powiatowy w Zawierciu

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content