play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wielka przebudowa ulicy Hajduckiej w Chorzowie

today21 maja 2020

Background

Ściągną asfalt, rozprują torowisko i kompleksowo przebudują ważną drogę. Po weekendzie ruszają duże prace na ulicy Hajduckiej w Chorzowie. Wymienione zostanie torowisko. Równocześnie, by nie tracić czasu, odnowiona zostanie nawierzchnia.

Wymienią wszystko, od chodnika po sieć tramwajową. Po weekendzie ruszają szeroko zakrojone prace na Hajduckiej w Chorzowie. To ważna ulica w mieście, a kierowcy i pasażerowie muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

Zmiany dla pasażerów…

Droga będzie zamknięta, to oznacza problemy dla kierowców i pasażerów, mówi Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich.

  • cover play_arrow

    Wielka przebudowa ulicy Hajduckiej w Chorzowie Adam Złotorowicz

Autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-40 kursować będzie w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Chorzów Rynek (stanowisko nr 3).

… oraz dla kierowców

Utrudnienia czekają także tych za kółkiem. Zamknięty dla kierowców będzie fragment Hajduckiej od krzyżówki z Dąbrowskiego do Cmentarnej. Objazd wyznaczony będzie Drogową Trasą Średnicową.

  • cover play_arrow

    Wielka przebudowa ulicy Hajduckiej w Chorzowie Adam Złotorowicz

 

Dopuszczony zostanie wyłącznie dojazd do posesji nr 17-54, pojazdów budowy i pojazdów służb komunalnych. Ruch tych pojazdów odbywać się będzie jednokierunkowo z kierunku ul. Dąbrowskiego w kierunku ulic Kordeckiego i Cmentarnej oraz z kierunku ulic Kordeckiego i Cmentarnej w kierunku al. Bojowników o Wolność i Demokrację. Na całym odcinku ulicy Hajduckiej objętym przebudową wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się pojazdów.

Przejazd pojazdów z kierunku ul. Kordeckiego w kierunku ul. Cmentarnej przez modernizowaną ulicę Hajducką odbywać się będzie bez ograniczeń. Pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej z ulicą Dąbrowskiego i skrzyżowaniem z al. Bojowników o Wolność i Demokrację, wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Dąbrowskiego – drogą wojewódzką nr 902 (DTŚ) – al. BoWiD.

Spore prace za duże pieniądze

Modernizacja ul. Hajduckiej w Chorzowie obejmuje m.in. ok. 1700 metrów toru pojedynczego, budowę nowych przystanków oraz przebudowę sieci trakcyjnej a w zakresie miejskim m.in. przebudowę instalacji podziemnych, chodników oraz jezdni. Prace w zakresie tramwajowym mają potrwać do połowy kwietnia a w zakresie drogowym do połowy października 2021 r. Całkowita wartość inwestycji wynosi 18,6 mln zł netto.

Zadanie pn. „Modernizacja torowiska tramwajowego w ul. Hajduckiej w Chorzowie” jest jednym z zadań „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content