play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wielkie Otwarcie Terminalu B na Lotnisku w Pyrzowicach!

today5 sierpnia 2021

Background

Terminal B na lotnisku w Pyrzowicach już po remoncie! Dzisiaj skorzystali z niego pierwsi pasażerowie. Ma być wygodniej, ale także dużo bezpieczniej.

 

– Jesteśmy w obiekcie bardzo nowoczesnym. Wykorzystaliśmy wszystkie najnowocześniejsze urządzenia, które można było zamontować w takim obiekcie. Począwszy od kontroli bezpieczeństwa, ale też od obsługi pasażerów. Mamy tutaj 5 linii kontroli bezpieczeństwa. Są wyposażone w najnowocześniejsze tomografy. Przepustowość naszego terminalu, wzrosła o 100 procent. Z 2 milionów do aż 4 milionów. Mamy także 10 Check-in’ów więcej. A także mamy 6 Gate’ów więcej – mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Artur Tomasik,

Władze zrobiły wszystko, by usprawnić funkcjonowanie lotniska.

 

– Komfort pasażera i przestrzeń, to jest najważniejsza rzecz, na jaką kładliśmy nacisk. I druga rzecz, równie ważna, to bezpieczeństwo pasażera. Zwiększyliśmy powierzchnię budynku do około 40 procent, tej powierzchni, która była pierwotnie. Zwiększyliśmy także ilość stanowisk Check-in i stanowisk Gate. To już jest ten element, który pasażer na początku powinien odczuć. Jego ścieżka odprawy powinna być zdecydowanie szybsza i łatwiejsza. Zwiększyliśmy też powierzchnię hali odlotów, powierzchnie komercyjne i gastronomiczne – dodaje dyrektor działu infrastruktury, Paweł Wyra.

Pasażerowie już od rana odprawiani są w nowym terminalu B.

– Bardzo ładnie wygląda, ale czekamy. Coś odprawa niemrawo idzie. Na razie trenują widocznie; Wizualnie jest przepięknie; Powinno być szybciej. Zobaczymy. To są na razie pierwsze loty. Także pierwsze loty, za płoty; Odprawa bardzo krótko. Tylko 20 minut myślę maksymalnie. Wszystko idzie sprawnie. Na pewno się polepszyło, jeśli chodzi o czas oczekiwania – mówili napotkani przez reportera Radia Piekary, pasażerowie lotniska.

Remont nowego terminalu, z którego loty odbywają się do strefy Schengen, kosztował ponad 150 milionów złotych.

 

Fot: Facebook/ Katowice Airport

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content