play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Wiemy, kiedy czeska granica zostanie otwarta dla mieszkańców województwa śląskiego

today29 czerwca 2020

Background

Czeska granica, dla mieszkańców województwa śląskiego, powinna zostać otwarta w nocy z 29 na 30 czerwca – takie informacje przekazuje rzecznik polskiego rządu Piotr Muller. Oznacza to, że wszelkie ograniczenia i restrykcje związane z przekraczaniem granicy naszych sąsiadów przejdą do historii.

– W końcu ten błąd został naprawiony. Ciesze się, że argumenty merytoryczne wzięły jednak górę, bo sytuacja na Śląsku była pod kontrolą od samego początku. Tysiące górników przeszło COVID-19 i nastąpiły ogromne spadki – mówi Radiu Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

– Cieszymy się, że możemy normalnie przekraczać granicę. Szczególnie ze względu na mieszkańców Ślaska Cieszyńskiego, którzy przez tę decyzję mieli ograniczoną sferę biznesową, rodzinną i przyjacielską – dodaje Chełstowski.

Zdjęcie obostrzeń dla mieszkanców województwa śląskiego oznacza, ze przy przekroczeniu granicy nie będzie już konieczności przedstawiania wyników badań na obecność koronawirusa czy przechodzenia 14-dniowej kwarantanny.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content