play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Wiemy, kiedy czeska granica zostanie otwarta dla mieszkańców województwa śląskiego

today29 czerwca 2020

Background

Czeska granica, dla mieszkańców województwa śląskiego, powinna zostać otwarta w nocy z 29 na 30 czerwca – takie informacje przekazuje rzecznik polskiego rządu Piotr Muller. Oznacza to, że wszelkie ograniczenia i restrykcje związane z przekraczaniem granicy naszych sąsiadów przejdą do historii.

– W końcu ten błąd został naprawiony. Ciesze się, że argumenty merytoryczne wzięły jednak górę, bo sytuacja na Śląsku była pod kontrolą od samego początku. Tysiące górników przeszło COVID-19 i nastąpiły ogromne spadki – mówi Radiu Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.

– Cieszymy się, że możemy normalnie przekraczać granicę. Szczególnie ze względu na mieszkańców Ślaska Cieszyńskiego, którzy przez tę decyzję mieli ograniczoną sferę biznesową, rodzinną i przyjacielską – dodaje Chełstowski.

Zdjęcie obostrzeń dla mieszkanców województwa śląskiego oznacza, ze przy przekroczeniu granicy nie będzie już konieczności przedstawiania wyników badań na obecność koronawirusa czy przechodzenia 14-dniowej kwarantanny.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content