play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zabrze

Więźniowie i strażnicy z Zakładu Karnego w Zabrzu pomagają św. Mikołajowi

today30 listopada 2020

Background

Więźniowie i strażnicy z Zakładu Karnego w Zabrzu pomagają św. Mikołajowi. W Zakładzie Karnym w Zabrzu zebrano już słodycze, przygotowano upominki, a wszystko zostanie zapakowane w odblaskowe torby, które zostały uszyte przez więźniów.  W sumie zebrano 80 kg słodyczy. Dla dzieci i seniorów to radość, dla skazanych to szansa na resocjalizację oraz działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Więźniowie i strażnicy z Zakładu Karnego w Zabrzu pomagają św. Mikołajowi. Funkcjonariusze Służby Więziennej z ZK w Zabrzu postanowili pomóc św. Mikołajowi i przygotować świąteczne upominki zarówno dla dzieci jak i seniorów. W ramach akcji ,,Słodki Mikołaj” zorganizowano zbiórkę słodyczy. Zebrano kilkadziesiąt kilogramów różnego rodzaju słodkości, które trafią z okazji Mikołaja do około 80 dzieci ze świetlicy środowiskowej przy ul. Wyzwolenia 7 w Zabrzu. Mikołaj odwiedzi również seniorów, uczestników Programu Aktywności Lokalnej w Zabrzu Biskupicach.

Seniorzy w ramach akcji pn. ,,Seniorze! Poczuj magię świąt otrzymają torby z odblaskami, które będą nie tylko miłym upominkiem, ale także zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. Zwłaszcza w jesienno – zimowym czasie, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona. Torby uszyli skazani przy pomocy funkcjonariuszy podczas zajęć programu readaptacji społecznej pn. „Nić empatii”.

W paczce znajdą się również świąteczne życzenia od funkcjonariuszy Z Zakładu Karnego w Zabrzu oraz piękne ceramiczne choinki i anioły, które powstały podczas zajęć dla skazanych seniorów. Mamy nadzieję, że prezenty wywołają dużo radości i uśmiechu zarówno na twarzach dzieci jak i seniorów. Bo przecież święta to magiczny czas, w którym powinniśmy być radośni i obdarowywać się prezentami, nie tylko tymi materialnymi, ale także życzliwością i troską- mówi por. Katarzyna Jabłońska, rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Zabrzu

Funkcjonariusze Służby Więziennej włączając skazanych w akcje pomocowe łączą resocjalizację z działalnością na rzecz społeczności lokalnej. Rozwijają w skazanych empatię, a także uświadamiają im, że pomagając innym pomagają także sobie.

 

inf i fot. Rzecznik Prasowy Zakładu Karnego w Zabrzu

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content