play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Wigilia dla samotnych nie odbędzie się bez wolontariuszy. Kto chętny do pomocy?

today19 listopada 2020

Background

Wigilia dla samotnych nie odbędzie się bez wolontariuszy. Kto chętny do pomocy? Chcą dotrzeć do około 6 tysięcy samotnych osób. Dlatego proszą o wsparcie. Fundacja Wolne Miejsce poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji Kolacji Wigilijnej dla samotnych i potrzebujących mieszkańców Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Ze względu na sytuację epidemiczną, już wiadomo że kolacja nie odbędzie się stacjonarnie. Posiłki będą rozwożone, a to wymaga wcześniejszej logistyki.

Wigilia dla samotnych nie odbędzie się bez wolontariuszy. Kto chętny do pomocy? Nasi wolontariusze, którzy byli w obsłudze sali, teraz połączyli siły, by dowieźć posiłki do osób, które zgłoszą się do Fundacji. Ci, którzy chcą pomóc mogą się zgłaszać poprzez nasz profil na Facebooku Wolne miejsce. To jest chyba jedyna w regionie okazja, żeby przyjść z paczką i pysznym jedzeniem jak prawdziwy święty Mikołaj i być wyczekiwanym, ale także pokazać, że z osobami samotnymi jesteśmy i w sercu i naprawdę… – mówi Piotr Kochanek, wiceprezes Fundacji Wolne Miejsce. Zgłoszenia osób samotnych będą przyjmowane dzięki specjalnej infolinii uruchomionej 5 grudnia. Tymczasem już teraz zgłaszać mogą się wolontariusze poprzez profil na FB https://www.facebook.com/wolnemiejsce/

Wiosną wolontariusze fundacji Wolne Miejsca nie zawiedli. Wielkanocne śniadanie dostarczyli pod około 3 tysiące adresów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

fot, zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content