play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

„Wilhelm Tell z Orzesza” groził śmiercią swojej żonie

today18 czerwca 2020

Background

Własnoręcznie wykonaną kuszą chciał zabić własną żonę. Mieszkaniec Orzesza sam nazywał siebie miłośnikiem broni. Jednak zamiast chronić innych, znęcał się i groził śmiercią własnej żonie.

Zamiłowania niczym Wilhelm Tell, ale postawa życiowa zgoła inna. 41-letni miłośnik broni nękał i groził śmiercią własnej małżonce. Ta w końcu powiedziała – dość.

Zeznała wszystko służbom

Kobieta miała dość życia w ciągłym strachu i o wszystkim opowiedziała policjantom. Opisała zachowania męża, z jakimi spotkała się już kilkakrotnie oraz sytuację, z jaką musi mierzyć się każdego dnia. Okazało się, że 41-latek wielokrotnie groził jej pozbawieniem życia, a obawy ze strony kobiety były tym większe, że – jak później potwierdzili policjanci – mężczyzna posiadał w domu samodzielnie wykonaną broń i amunicję.

Kusza, bełty i pistolet

W trakcie przeszukania pomieszczeń w miejscu zamieszkania pary, stróże prawa znaleźli trzy sztuki samodzielnie wykonanych pistoletów, amunicję oraz kuszę. Zatrzymany tłumaczył, że nie miał zamiaru nikomu zrobić krzywdy, a wyrób oraz posiadanie tych przedmiotów są wynikiem zamiłowania do tematyki broni.

Usłyszał zarzuty

Usłyszał już zarzuty – w tym nielegalnego wyrabiania i posiadania broni palnej i amunicji. Grozi mu dziesięć lat więzienia.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content