play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wiosna a nawet lato. Jednak dopiero za kilka dni

today6 maja 2021

Background

Wiosennie a nawet wręcz prawie jak w lato. Tak ma być od najbliższej niedzieli. Jeśli wierzyć prognozom długoterminowym – wyczekiwane z utęsknieniem promienie i wyższe temperatury zakończą ten tydzień.

Marzec dawał nadzieję na rychłą i ciepłą wiosnę. Te jednak pierzchły pod naporem zimy, która zaatakowała w kwietniu. Majówka też pozostawiała wiele do życzenia. Jest jednak nadzieja, że w końcu przychodzi wiosna.

Kiedy będzie ciepło?

Jesteśmy już w drugiej połowie astronomicznej i kalendarzowej wiosny, a ciepłych, słonecznych i pachnących kwieciem dni jak na lekarstwo. To jednak może się rychło zmienić. Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w niedzielę na chwilę wyjdzie słońce a słupki podskoczą do 19 stopni. W poniedziałek – już słoneczny ma być cały dzień, a na termometrach zobaczymy nawet 25 kresek!

Trzeba przejść przez burze

Zanim jednak będzie się można wygrzewać, czekają nas pogodowe zawirowania w postaci burzy, która ma nadciągnąć nad północ województwa już dziś wieczorem – a jutro chmury burzowe przemieszczą się nad aglomerację i w Beskidy. na słupkach przez najbliższe dni – maksymalnie 12 stopni.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content