play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Wirusowi na pohybel! Teatr Miejski w Gliwicach wraca do gry

today2 czerwca 2020

Background

Wirusowi na pohybel! Teatr Miejski w Gliwicach wraca do gry. Tuż przed końcem sezonu widzowie będą mogli zobaczyć na scenie przy Nowym Świecie spektakl „Wieczór kawalerski” w reż.  Giovanniego Castellanosa. Przedstawienie odbędzie się 18 i 19 czerwca o godzinie 19.00, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Widzów obowiązują zasady związane z zapobieganiem epidemii, dlatego przed wejściem do kina trzeba zasłonić maseczką usta i nos oraz zdezynfekować dłonie lub założyć jednorazowe rękawiczki. Jednocześnie w holu kasowym mogą przebywać 4 osoby w odległości 1.5 metra. Bilety będą dostępne online na naszej stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie kina Bajka (ul Dolnych Wałów 3) w godzinach od 10.00 do 18.00 od wtorku do piątku (w weekendy nieczynne). Kasa w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie pozostaje nieczynna.

Wirusowi na pohybel! Teatr Miejski w Gliwicach wraca do gry. No więc działamy, żyjemy, mamy się nieźle, choć epidemiczna nuda omal nie wypatroszyła nas z energii, którą zwykle napędzaliśmy teatralną maszynerię, ale przede wszystkim dusze, serca i umysły naszych widzów. Pandemia, pandemią, ale żyć trzeba! No więc do teatru zapraszamy, bo nam bez Was, widzowie, smutno. Nie skończymy przecie tego kuriozalnego sezonu z nosami na kwintę, przed pustą sceną, nie rozjedziemy się na krajowe wakacje bez pożegnania z Wami. No więc zagramy coś lekkiego, coś rozweselającego, coś z humorem, coś na odegnanie złych myśli, które nas wszystkich duszą. Precz z onlajnem, nich żyje teatr na żywo, przez żywych i dla żywych! – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Teatr Miejski w Gliwicach ostatni sezon określa jako… dramatyczny. Pierwsze miesiące to cały szereg sukcesów premierowych od komedii „Plotka”, przez sądowy thriller „Dwunastu gniewnych ludzi”, kabaretowy koncert „Tuwim dla dorosłych”, aż po autorski spektakl Agaty Biziuk „Wpuść mnie”, którego niepokojący, post apokaliptyczny charakter niedługo potem stał się naszą pandemiczną rzeczywistością.  Teraz scena przy Nowym Świecie próbujemy wrócić do formy, ale z rozwagą. Widzów obowiązuje specjalny reżim sanitarny, a szczegółowe informacje na jego temat są dostępne na stronie Teatru i będą na bieżąco aktualizowane. Przed wizytą w teatrze należy zapoznać się z wszystkimi obowiązującymi zasadami.

Bilety będą dostępne online na naszej stronie internetowej www.teatr.gliwice.pl (namawiamy szczególnie do tej formy zakupu) oraz w kasie kina Bajka (ul Dolnych Wałów 3) w godzinach od 10.00 do 18.00 od wtorku do piątku (w weekendy nie czynne). Kasa w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie pozostaje nieczynna.

Zakupione bilety elektroniczne wystarczy pokazać bileterom przy wejściu do teatru na ekranie telefonu.

GRAMY:

18 czerwca (czwartek) godz. 19.00
19 czerwca (piątek) godz 19.00

bilety będą do nabycia na stronie Teatru: www.teatr.gliwice.pl

O SPEKTAKLU:

WIECZÓR KAWALERSKI
Robin Hawdon

reż. Giovanny Castellanos

Gatunek: komedia

Dla widzów od lat 16

Jest burzliwy poranek po wieczorze kawalerskim. Przyszły pan młody budzi się w apartamencie dla nowożeńców u boku pięknej, nieznanej kobiety. Za chwilę ma przybyć panna młoda. Jak uratować sytuację!? Pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, rozgrywająca się w zawrotnym tempie błyskotliwa komedia pomyłek. Iskrząca dowcipem i ciętymi dialogami doskonała zabawa nawiązująca do klimatu znanego z filmu „Cztery wesela i pogrzeb”. Tyle, że bez pogrzebu! Tematem przewodnim oczywiście jest miłość!

Obsada: Karolina Olga Burek (Rachel, panna młoda),
Mariusz Galilejczyk (Bill, pa młody),
Aleksandra Maj (Daphne, matka panny młodej),
Dominika Majewska,/Alina Czyżewska* (Judy, dziewczyna),
Małgorzata Pauka* (Julie, pokojówka),
Maciej Piasny/Michał Wolny (Tom, drużba),
Krzysztof Prałat/Łukasz Kucharzewski (Dupont, kierownik hotelu)

 

for. Michał Ramus/TMG

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content